Ege Haberleri

  Denizli MHP'den Bahçeli'ye destek

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)
  14.09.2012 - 12:26 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Fevzi Yeniçeri, 4 Kasım'da yapılacak kurultayda Genel Başkan Devlet Bahçeli'yi destekleyeceklerini açıkladı.

  Yeniçeri, “Bizler dün olduğu gibi bugün de önderliğinden asla kuşku duymadığımız Devlet Bahçeli’nin arkasından yürümekten onur duyacağız” dedi.
  MHP'nin 4 Kasım'da yapılacak 10'uncu Olağan Kongresi hakkında yazılı basın açıklaması yapan Denizli İl Başkanı Mehmet Fevzi Yeniçeri, MHP'nin Türkiye'nin mihenk taşı olduğunu belirtti. Yeniçeri, “Varlığı nasıl tartışılamazsa yokluğu bu milletin yokluğuyla eş değerdir. Bizler bu bilinçle partiye, ideolojiye ve liderimize sahip çıkarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. 43 yıllık köklü geleneği olan MHP demokratik sınavlardan hep alnının akıyla çıktı. Yıllardır il kongrelerinde birden fazla aday yarıştığı halde delegenin hür iradesine hiç kimse müdahale etmedi. Başka partilerde olduğu gibi adaylar genel merkeze çağırılıp, tek adaya indirilmedi. Genel Başkanlık yarışında da kimseye ‘Sen aday olamazsın’ denilmedi. Aksine Genel Başkanımız aday olacaklara, tüzük gereği verilmesi gereken imzalar konusunda yardımcı olacağını açıkladı. Ülkücü, ülkücünün rakibi olmaz ancak alternatifi olabilir. 4 Kasım’daki kongre için bir çok arkadaşımız adaylığını açıkladı. Hepsine saygı duyuyoruz ve başarılar diliyoruz” dedi.
  MHP Denizli İl Teşkilatı olarak Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin arkasından yürümekten onur duyacaklarını dile getiren Yeniçeri, açıklamasında, “MHP gibi büyük bir partide, ülkücülük gibi kutsal bir davada liderlik hiç kuşkusuz, bilgi, birikim, deneyim ve önderlik ister. Bizler dün olduğu gibi bugün de bu vasıfların hepsini taşıyan ve önderliğinden asla kuşku duymadığımız Devlet Bahçeli’nin arkasından yürümekten onur duyacağız. Liderimiz Devlet Bahçeli rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş’in vefatından beri aralıksız çalışmakta, mücadelesini sürdürmektedir. 4 Kasım’daki büyük kongremizde liderimizin işaret ettiği yoldan yürüyecek ve bu inançla lider ülke Türkiye idealinde çalışacağız” ifadelerini kullandı. Kongrede Denizli'den 20 delege oy kullanacak.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı