« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizli: Manyak Beşiktaşlıydım

Eski Milli Takımlar Teknik Direktörü Mustafa Denizli, küçük yaşlardan itibaren Beşiktaşlı olduğunu belirterek, “Ben, 'manyak' seviyesinde bir Beşiktaşlıydım” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Mustafa Denizli, Beşiktaş'la ilgili yayın yapan Serencebey Gazetesi'nin ağustos sayısında yer alan röportajında, Beşiktaşlı olduğunun hatırlatılması üzerine, “Ben, 'manyak' seviyesinde bir Beşiktaşlıydım. Necmi, Bahattin, Münir, Tuncay, Sabahattin, Kaya, Arif, Nazmi, Şeref, Birol, Ahmet kadrosunun taraftarıydım. Evimden ilk defa 10 yaşındayken Beşiktaş için Çeşme'den İzmir'e kaçmıştım. O zaman Çeşme-İzmir arası 5 saatti. Çeşme'ye döndüğümde bütün mahalle ayaktaydı” diye konuştu.

Beşiktaşlı olmasına rağmen, siyah-beyazlı kulüpte neden forma giymediği sorusuna Denizli, “Beşiktaş'a 7-8 yıl her transfer döneminde geldim gittim, olmadı. Sonra Galatasaray'a geldim, orada devam ettim. Fenerbahçe hiç hesapta olmayan, aklımın ucundan bile geçmeyen bir çalışmaydı. Yani bana en yakın yer Beşiktaş'tı ama olmadı” diye yanıt verdi. Denizli, nasıl Beşiktaşlı olduğunu ise şöyle anlattı:

“Rahmetli terzi Emin ağabey vardı. Tüm hayatı Beşiktaş Çarşısının arkasında Şair Nedim Caddesinde terzilik yaparak geçmiş. Çeşme'ye döndükten sonra bizim mahallemizde oturmaya başlamış. Her akşamüstü bize Beşiktaş'ı anlatırdı. Biz de 5-6 kişi ağzımız açık dinlerdik. Öyle dinleye dinleye küçük yaşlardan itibaren Beşiktaşlı olduk. Mahalle takımları kurduğumuzda biz Beşiktaş takımı olurduk. O gün bugün Beşiktaşlıyım.”
Denizli, Altay'da oynadığı ilk dönemlerde Rino Martini adında bir İtalyan antrenörleri bulunduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

“Martini beni çok severdi, yaşım daha 16-17. Birlikte stadyumda Altınordu-Beşiktaş maçını seyrediyoruz ve Beşiktaş kazanırsa şampiyon oluyor. 86. dakikada Beşiktaş bir gol attı, ben 'gol' diye bir fırladım. Çok bağırmışım herhalde, Rino bana döndü şöyle bir baktı. İtalyanca küfür etti, daha sonra da beni kadrodan çıkarttı. Altay'ın altyapısında oynarken Beşiktaş taraftarıyım diye de beni 5 ay takıma almadı.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler