Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizli kaynıyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Asbaşkan Turgut Dalaman'ın ardından önceki gün de 6 yöneticinin istifa etmesi camiaya bomba gibi düştü. Bu arada Mazlum Babalım önderliğinde bir grubun kongre için kolları sıvadığı öğrenildi

DARBE ÜSTÜNE DARBE

Denizlispor'da geçen hafta Asbaşkan Turgut Dalaman'ın yönetimden ayrılması ve ardından teknik kadroda yapılan kan değişikliği ile başlayan huzursuzluk, önceki gece 6 yöneticinin istifası ile doruğa tırmandı. Yönetimin ağır toplarından Rıza Akça, Salih Demirkan, Hasan Hüseyin Ateş, Hasan Kıbrıslıoğlu, Ali Uslu ve İlkay Çıbık şok bir kararla görevi bıraktıklarını açıklayıp, istifalarını kulübe gönderdiler.

SORUN ELİT KOLEJİ

İstifaların temelinde Elit Koleji'nin satın alınması konusundaki görüş ayrılığının yattığı öğrenilirken, bu aşamada konuşmak istemediğini söyleyen Asbaşkan Rıza Akça, ‘‘Zamanı gelince konuşacağım’’ dedi. Bu arada başını camianın önde gelen isimlerinden Mazlum Bababalım'ın çektiği, aralarında Ahmet Gökşin ve Halit Polat gibi eski yöneticilerin de bulunduğu bir gurubun haziran ayındaki kongre için hazırlığa başladığı öne sürüldü.

URHAN İSYAN ETTİ

Kongreye gitmeyi düşünmediklerini belirterek, ‘‘Bu kulübün aleyhine çalışanları halk affetmeyecek’’ diyen Başkan Selami Urhan ise, ‘‘Yönetimde kararları üç kişi alıyor’’ iddialarına tepki gösterdi. Urhan, alınan her kararda yöneticilerin imzasının bulunduğunu savundu. 2. Başkan Mustafa Baysal da, ‘‘Tesis yapmanın, okul almanın, stat kiralamanın neresi yanlış. Toplantılara gelmeyenler kimseyi eleştirmesin’’ diye konuştu. .

İSTİFACILAR URHAN’A YÜKLENDİ

DENİZLİSPOR'da 20 üyeden oluşan yönetim 13 kişiye inerken, önceki gece kulübe gitmek yerine Çamlık'ta bir restoronda toplanan istifacı yöneticiler Başkan Selami Urhan'a ateş püskürdü. Kulübü iki-üç kişinin yönettiğini ve hiç bir karardan haberdar olmadıklarını belirten istifacılar, ‘‘Toplantılarda sadece el kaldıran adam olmaktan bıktık. Kurumsallaşma böyle olmaz. Biz figüran değiliz’’ dediler.


Bunları da Beğenebilirsiniz