« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizli ilk kez 3 puanla tanıştı

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın başında 'Devler Ligi' heyecanı yaşayan Denizli, ilk galibiyetini Manchester United karşısında elde etti.

A.A
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi (B)  Grubu'nda İngiltere'nin önemli takımlarından Manchester United'ı deplasmanda 1-0  yenerek tarih yazarken, teknik direktör Mustafa Denizli de kendi adına tarih  yazdı.
Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın başında “Devler Ligi” heyecanı yaşayan  Denizli, UEFA Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk galibiyetini Manchester United  karşısında elde etti.
Fenerbahçe'de görev yaptığı 2001-2002 sezonunda “Devler Ligi”nde puan  dahi alamayan, Beşiktaş'ın başında çıktığı 3 maçta ise sadece 1 puanla yetinen  Denizli, takımının Manchester United'ı 1-0 yenmesiyle ilk galibiyet sevincini  yaşadı.
Mustafa Denizli yönetimindeki Fenerbahçe, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde  2001-2002 sezonunda (F) Grubu'nda yaptığı 6 maçı da yitirerek, hiç puan alamadı.  Grup maçlarını 3 gol atıp, 12 gol yiyerek son sırada tamamlayan Denizli  yönetimindeki Fenerbahçe, aynı zamanda şimdiye kadar “Devler Ligi”nde mücadele  eden Türk takımları içindeki en kötü performansı sergiledi.

İLK PUANINI WOLFSBURG'DAN ALDI

Fenerbahçe kariyerinde galibiyetin yanı sıra puan alma başarısı da  gösteremeyen Denizli, Beşiktaş döneminde ise daha başarılı oldu.
Beşiktaş, grubundaki ilk iki maçta iki yenilgi alırken, grubundaki 3.  karşılaşmasında deplasmanda Wolfsburg ile 0-0 berabere kalınca Denizli, UEFA  Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk puanına ulaşdı.

DENİZLİ, SİFTAHI DEV BİR TAKIMA KARŞI YAPTI

Puan alamama serisini Wolfsburg karşısında sona erdiren Denizli,  Manchester United maçında da galibiyet özlemine son verdi.
Beşiktaş, Tello'nun golüyle İngiliz devini kendi sahasında mağlup  ederken, tecrübeli teknik adam da ilk galibiyetin sevincini yaşamış oldu.

DEVLER LİGİ”NDEKİ KARNESİ

Şampiyonlar Ligi'nde kariyerindeki ilk galibiyetine Manchester United  maçında ulaşan Denizli'nin, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın başında çıktığı Avrupa  Şampiyonlar Ligi maçları ve sonuçları şöyle:
Fenerbahçe - Barcelona (İspanya)............: 0 - 3
Fenerbahçe - Olympique Lyon (Fransa)........: 0 - 1
Bayer 04 Leverkusen (Almanya) - Fenerbahçe..: 2 - 1
Olympique Lyon - Fenerbahçe.................: 3 - 1
Fenerbahçe - Bayer 04 Leverkusen............: 1 - 2
Barcelona - Fenerbahçe......................: 1 - 0
Beşiktaş - Manchester United (İngiltere)....: 0 - 1
CSKA Moskova (Rusya) - Beşiktaş.............: 2 - 1
Wolfsburg (Almanya) - Beşiktaş..............: 0 - 0
Beşiktaş-Wolfsburg..........................: 0 - 3
Manchester United-Beşiktaş..................: 0 - 1


Bunları da Beğenebilirsiniz