« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizli:Hedef Şampiyonlar Ligi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Samandıra Tesisleri'nde gerçekleştirilen idman öncesi yaptığı açıklamada, 2001-2002 futbol sezonunda işlerinin hem daha zor, hem de daha kolay olacağını belirterek, öncelikli hedeflerinin Şampiyonlar Ligi olduğunu söyledi. HEM DAHA ZOR HEM DAHA KOLAY

Geçen sezon lig ve Türkiye Kupası'nda mücadele ettiklerini, bu yıl 3 kulvarda mücadele edeceklerini ifade eden Denizli, "Geçen yıl şampiyonluk için şans verilmeyen Fenerbahçe'nin, bu yıl işinin hem daha zor, hem de daha kolay olacağına inanıyorum" dedi.

Geçen sezon rakiplerinin karşısına sadece Fenerbahçe olarak çıktıklarını kaydeden Denizli, "Ancak bu sezon maçlarımıza şampiyon bir takım olarak çıkacağız. Bu da rakiplerimizin bize karşı daha bir motive olmasını sağlayacak. Ayrıca, bu sezon iç saha maçlarımız da gündemde olacak. Dünya futbol tarihinde çok az takımın gerçekleştirebildiği bir olaya imza atıp, iç sahada puan kaybetmedik. Şimdi rakiplerimiz hem şampiyon Fenerbahçe'den puan almak, hem de Şükrü Saracoğlu Stadı'nın inanılmaz üstünlüğüne son vermek için mücadele edecek. Biz de bu üstünlüğümüzü korumaya çalışacağız. Şampiyon kadromuzu koruyan bir ekip olarak, bu nedenle işimizin hem daha zor, hem de daha kolay olacağını söylüyorum." diye konuştu.

ÖNCELİK ŞAMPİYONLAR LİGİ

Fenerbahçe'nin öncelikli hedefinin, Avrupa Şampiyonlar Ligi ön eleme maçını geçmek olduğunu vurgulayan Mustafa Denizli, bunu başarmak için de var güçleriyle çalışacakların belirtti.

Denizli, Avrupa Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda kendilerin güçlü rakiplerin beklediğinin farkında olduklarını ifade ederek, "Biz tüm plan ve programımızı Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına göre yapıyoruz. Rakiplerimiz güçlü ama takımımızın da belirli bir potansiyeli ve gücü var. Kendimize güveniyoruz" dedi.

Yeni sezon hazırlıkları için genç futbolcuları kadroya almaması nedeniyle eleştirildiğini, ancak Avrupa Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına iyi hazırlanmak için bu yola seçtiğini belirten tecrübeli teknik adam, transferi henüz tamamlanamayan Gaziantepsporlu Hakan Bayraktar'ı yeni sezonda kadrosunda görmek istediğini söyledi.

TRANSFERLERDEN MEMNUN

Yeni transferlere de değinn Denizli, Ümit Özat ve Ceyhun için "Bizi yanıltmayacaklarını biliyorum" dedi.

Bu sezon az transfer yaptıklarını, ancak takıma yararlı olacak oyuncuları aldıklarını belirten Denizli, ''Şampiyon olan kadromuzu koruyup, iyi bir kaç takviye yaptığımıza inanıyorum. Düşündüğümüz oyuncuları takıma ilave ettik. Ayrıca iki yabancı kontenjanımızı da henüz kullanmadık. Gerek görüldüğü taktirde kullanırız. Ama şimdilik gerek duymuyorum'' diyerek sözlerini tamamladı. (AA)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz