Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizli: Fener'in zaafları vardı

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Fenerbahçe gibi güçlü bir ekibi 45 dakikada atılan 3 golle yenmenin kendileri açısından çok önemli olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Mustafa Denizli, 3-0'lık derbi galibiyeti sonrası düzenlediği basın toplantısında, Fenerbahçe maçının yalnızca bugünle değerlendirilmesinin doğru olmayacağını belirterek, "Yaklaşık 7-8 haftadır maç kazanıyoruz ama girdiğimiz pozisyonları değerlendiremiyorduk. Bu akşam Fenerbahçe gibi güçlü bir ekibi 45 dakika içinde atılan 3 golle mağlup etmek Beşiktaş açısından çok önemli. Aksi bir sonuçta kapanması, zor olacak bir tablo ortaya çıkacaktı" diye konuştu.

Maçı kontrollü ve akıllı oynamak zorunda olduklarını dile getiren Denizli, "Hem ligdeki şampiyonluk yarışının içinde yer almak hem de uzun süredir mağlup edemediğimiz rakibimizi mağlup etmek, önümüzdeki dönem için bize iyi sinyal verecek bir durumdu ve bunu başardık. Bugün Beşiktaş sadece 3-0 mağlup etmedi Fenerbahçe'yi, kendi içinde kazandığı bir sürü nosyon da var" dedi.

"LİG YARIŞININ İÇİNDE OLDUĞUMUZU ORTAYA KOYDUK"

"Beşiktaş, birçok insanın umutlarını kestiği anda lig yarışının içinde olduğunu ortaya koydu" diyen Denizli, güzel bir futbol gecesi yaşadıklarını ifade ederek, "Futbolcuların centilmenliği, taraftarların eski görüntüleri gündeme getirmeyecek kadar güzel görüntüler içinde olmaları iyiydi. Kazanmak da bu mutluluğu fazlalaştırdı" diye konuştu.

"HAKEDEREK LİDERLER, AMA ZAAFLARI DA VAR"

Denizli, Fenerbahçe'nin hakederek liderlik koltuğuna oturduğunu vurgularken, ancak rakiplerinin zaaflarının da olduğunu dile getirdi.

Fenerbahçe'nin geriye düştüğü tüm maçlarda rakiplerine puan veren bir takım olduğunu belirten Denizli, "Bir gol atarak Fenerbahçe'yi oyundan an düşürmek mümkün. Fenerbahçe ve Galatasaray bol gol atan takımlar. Biz de onların yanına yaklaşmaya çalışan bir takımdık ve bunu kırmak zorundaydık" diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ, GÜZEL VE DOĞRU BİR ÇİZGİDE"

Beşiktaş'ın güzel ve doğru bir çizgide olduğunu vurgulayan deneyimli teknik adam, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu akşam lig liderine 3 gol atmak son derece önemli. Futbolcularım geçen sene en fazla gol atan oyunculardı. Beşiktaş, güzel ve doğru bir çizgide. Yukarıya çıkan grafiğini devam ettiriyor. Bu mutluluğu bugün taraftarlarla yaşaması da güzeldi."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler