Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Denizli, dünyaya açılıyor

  DHA- Ferah IŞIK/DENİZLİ
  21 Temmuz 2007 - 11:37Son Güncelleme : 21 Temmuz 2007 - 11:37

  Denizli'nin Çardak İlçesi'nde yapımı devam eden yeni havaalanı inşaatı 12 Aralık 2007'de tamamlanarak hava ulaşımına açılacak.

  Yeni yapılan terminal binası ve alanda incelemede bulunan Vali Hasan Canpolat, Denizli'nin bu tarihten itibaren dünyaya açılacağını söyledi. Çardak Havaalanı'nın askeri havaalanı olduğunu, THY'na ait uçaktan başka uçakların inemediğini söyleyen Canpolat, “Şimdiki havaalanının yakınlarında yapılan yeni havaalanının bulunduğu alan da askeriyenin sınırları içerisinde.

  Genelkurmay Başkanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı önümüzdeki günlerde protokol yapacak. Böylelikle yeni terminal binası yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarına açılacak. Özel havayolu şirketleri Denizli'ye gelecek. Bu da rekabeti, rekabet de kaliteyi getirecek. Şu anda THY'nin Denizli-İstanbul, İstanbul-Denizli uçuşları var. Yeni havaalanı hizmete girdiğinde uçuş merkezleri çoğalacak” dedi.

  Denizli'nin başta sanayi ve turizm olmak üzere serbest bölge ile seracılık alanlarında söz sahibi olduğunu, birçok sektörün gelişmesini yeni havaalanının tetikleyeceğini sözlerine ekleyen Vali Canpolat, “Yeni havaalanı, Denizli'nin daha fazla dünyaya açılmasını, daha fazla ihracat yapmasını sağlayacak. Müteahhit firma, 280 bin metrekarelik yeni havaalanın anahtarını 12 Aralık 2007 tarihinde teslim edecek. Bölgenin en iyi havaalanı olacak Çardak Havalimanı'nda anahtar teslimine kadar 50 milyon dolar harcanacak” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı