Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Denizli’de içki servisi tartışması

  Özcan DURUSOY/BULDAN (Denizli), (DHA)
  03.12.2009 - 16:38 | Son Güncelleme: 03.12.2009 - 16:38

  EĞİTİM Bir- Sen, Denizli’nin Buldan İlçesi’nde geçen 28 Ekim’de düzenlenen Cumhuriyet Balosu’nda Buldan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Gıda Ağırlama Bölümü öğrencilerine içki servisi yaptırıldığını iddia etti. Buldan Kaymakamı Ahmet Erdoğdu ise iddianın doğru olmadığını söyledi.

  Buldan Kaymakamlığı’nın 28 Ekim’de düzenlediği Cumhuriyet Balosu, yaklaşık 1 ay sonra Eğitim Bir- Sen Denizli Şubesi tarafından gündeme getirildi. Sendika, baloda Buldan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Gıda Ağırlama Bölümü öğrencilerine içki servisi yaptırtıldığını öne sürdü. Buldan Kaymakamlığı’nı Denizli Valiliği’ne şikayet ettiklerini bildiren Eğitim Bir Sen Denizli Şube Başkanı Ahmet Sert, Delikliçınar Meydanı'nda bir grup sendika yöneticisiyle basın açıklaması yaptı.

  Sert, baloda servis yapan öğrencilerin cep telefonuyla çekilmiş görüntülerinin ve fotoğraflarının ellerine yeni ulaştığını belirterek, “Buldan Kaymakamlığı tarafından 28 Ekim'de düzenlenen cumhuriyet balosunda Buldan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi öğrencilerinin garson olarak kullanılarak, onlara içki servisi yaptırılması eğitim camiasını rahatsız etti” diye konuştu.

  SERVİSİ MEZUNLAR YAPTI

  Buldan Kaymakamı Ahmet Erdoğdu ise, Cumhuriyet balosunda hafif alkollü içeceklerin konuklara ikram edildiğini, servisin de okuldan mezun olan gençlere ücret karşılığı yaptırıldığını belirterek, “Düzenlediğimiz baloda art niyet aranmasın. Gıda Ağırlama Bölümü öğrencileri, staj mahiyetinde bu tür etkinliklerde bulunuyor. Ancak, biz yine de eğitimine devam eden öğrencilere alkol servisi yaptırmadık. Alkol servisini mezun öğrenciler yaptı” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı