DENİZLİ HABERLERİ

Denizli’de Gazeteciler Diş Taramasından Geçti

IHA
29.07.2015 - 15:23Son Güncelleme :

DENİZLİ'DE GAZETECİLER DİŞ TARAMASINDAN GEÇTİ

IHA

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde gazeteciler diş taramasından geçti.
Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Denizli Gazeteciler Cemiyeti, Denizli’de görev yapan basın mensuplarını kahvaltıda buluşturdu. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yemekhanesinde düzenlenen kahvaltıya Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzman Dr. Berna Öztürk, Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Varol, Denizli’de görev yapan basın mensubu çalışanlarıyla Ağız ve Diş Hastanesi idarecileri katıldı. Mayıs ayında hizmete giren Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ni gezen basın mensuplarına genel diş taraması yapılarak, diş macunu ve diş fırçası hediye edildi.
Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzman Dr. Berna Öztürk, Denizli ve ilçelerdeki kamu kurumlarında yürütülen diş sağlığı ile ilgili bilgi verdi. Öztürk, "Denizli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, ilk olarak 2006 yılında 40 ünit kapasiteli olarak hizmet vermeye başlamıştır. 2008 yılında 50 ünite çıkarılmış, daha sonraları da ünit sayıları arttırılarak 65 ünit kapasitesi ile devam etmekteydi. Günlük yaklaşık bin 500 hastanın tedavi gördüğü merkezimizde son olarak 71 diş hekimi olmak üzere toplam 265 çalışanımızla hizmet sunulmaktaydı. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin Denizli’de artan nüfusla birlikte hasta kapasitesini karşılayamaması ve mevcut binanın yetersiz kalmasıyla birlikte 2013 yılında 50 ünit ve 5 yatak kapasiteli olarak Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi inşaatına başlanmıştır" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Denizli’de Gazeteciler Diş Taramasından Geçti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Denizli’de Gazeteciler Diş Taramasından Geçti haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:40
 • Akşam
  17:55
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı