DENİZLİ HABERLERİ

Denizli’de ‘Cumhuriyet Kadınları’ Kahvaltıda Buluştu

IHA
29.10.2015 - 13:02Son Güncelleme :

DENİZLİ'DE KADIN MECLİSİ 'CUMHURİYET KADINLARI' ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

IHA

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlenen ‘Cumhuriyet Kadınları’ etkinliğinde çok sayıda kadın STK üyesi bir araya geldi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Denizli Polisevi’nde kahvaltı programı düzenledi. Programa, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın eşi Berrin Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aytaç Turgut, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Kent Konseyi Genel Sekreteri Baran Akın, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın kadınlar için büyük önem taşıdığına dikkat çeken Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, "Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlemiş olduğumuz programda bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Böyle bir günde bütün STK temsilcileri ve üyeleri ile bir arada olmak bize onur verdi" dedi.
29 Ekim 1923’ün kadınlara pek çok güzellikler getirdiğine dikkati çeken Özen, şöyle konuştu: "Medeni kanuna göre haklarımızı elde ettik, tek eşlilik hakkını elde ettik. En önemlisi biz kadınlar seçme ve seçilme hakkını elde ettik. Biz bunu Ata’mıza borçluyuz. Artık şimdi meclislerde kadınlarımız var. Bizler kadınların meclislerdeki sayısının artmasını temenni ediyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Denizli’de ‘Cumhuriyet Kadınları’ Kahvaltıda Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 13 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Denizli’de ‘Cumhuriyet Kadınları’ Kahvaltıda Buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı