DENİZLİ HABERLERİ

Denizli Büyükşehir'den iş dünyasına destek

DHA
26.05.2018 - 13:46Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi'nin, Denizli Ticaret Odası (DTO), Denizli Sanayi Odası (DSO) ve Denizli Ticaret Borsası (DTB) tarafından yaptırılacak ortak hizmet binası için hibe ettiği 7 bin 100 metrekarelik arsanın protokolü imzalandı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin 3 odanın yapacağı hizmet binası için hibe ettiği 7 bin 100 metrekarelik arsa için 'Hizmet Binası Yapım Protokolü' yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, DTO Başkanı Uğur Erdoğan, DSO Başkanı Müjdat Keçeci ve DTB Başkanı İbrahim Tefenlili törene katıldı.

Başkan Zolan, Denizli'deki birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek, "Oybirliğiyle ile aldığımız meclis kararları çerçevesinde bir araya geldik. Üç odamız Denizli'mize, üyelerine beraber hizmet edeceği bir hizmet binasına kavuşacak. Arsa ile ilgili planlama süreçleri bitti, yapı yapılabilir hale geldi. Tüm üyeleriniz bu binalardan, birlik ve beraberlikten en üst seviyede hizmet alsın inşallah. Denizli bugün üreten insanlarımızın sayesinde bugünlere geldi. Bu protokolü canı gönülden arzu ettik" dedi.

DTO Başkanı Uğur Erdoğan ise, üç odanın bir arada olmasının ilk kez Denizli'de olacağını belirterek, "Sivil toplum kuruluşlarının geleceğinin daha ileriye gitmesine, şehrimizin istihdamının artmasına, ihracatının artmasına katkı sağlamanız gerçek anlamda Türkiye'de model olacaktır. Üç odanın bu şekilde bir arada olması ilk kez Denizli'de yer alıyor. Bu da Denizli'mizin birlik ve beraberliğinin pekiştiğini ve bunun devam etme noktasına da şehre katkılarının olduğunu hep birlikte görüyoruz" dedi.

DSO Başkanı Müjdat Keçeci, üç odanın aynı binada hizmet vermesinin daha önce bir hayal olduğunu ifade ederek, "Üç odanın bir arada en azından ekonomik olarak da müşterek alanlarda tasarruf ederek en ideal ve en güzeli yapabilmenin idealiydi bu. Dolaysıyla bu işe özellikle Sayın Bakanımızla birlikte siz Büyükşehir Belediye Başkanımız olarak elimizden tutunuz ve bizim bu hayalimiz gerçekleşiyor. Biz çok mutluyuz. Çünkü Denizli sanayisi sizlerin de ifade ettiğiniz gibi örnek bir kent olmaya devam edecek" dedi.

DTB İbrahim Tefenlili de, Denizli'deki bu birlikteliğin önemli olduğunun altını çizerek, "Odaların, belediyelerin hep beraber yürümesi, diğer şehirler tarafından örnek alınan bir proje.  Projeden şehrimizdeki tüm üyelerimiz ve halkımız yararlanacak" diye konuştu.

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Denizli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Denizli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Denizli Büyükşehir'den iş dünyasına destek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı