DENİZLİ HABERLERİ

Denizli Büyükşehir perdeyi sanat için açtı

DHA
28.03.2017 - 18:05Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü kapsamında 'Müsadenle Shakespeare' adlı oyunu sahneledi.
Mart ayında 15 farklı oyunla sanatseverlerle buluşan Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü'nde 'Müsadenle Shakespeare' adlı oyunu sergiledi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda sahnelenen oyuna, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Dünya Tiyatrolar Günü'nde sergilenen oyunda, skeçlerle toplumsal olayları eğlenceli bir şekilde seyirciye aktarıldı. Oyunda kadın erkek ilişkilerini ironik bir şekilde anlatan bölüm ise büyük beğeni topladı.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, tiyatronun toplumsal yaşamdaki gerçeklere ayna tuttuğunu belirterek, "Tiyatro hayatın ta kendisidir. Tiyatro dünya kurulduğundan, insan var olduğundan bu yana yaşayan bir sanat dalıdır. Bizler de bu sanat dalını kentimizde en iyi şekilde yaşatmaya gayret ediyoruz. Bu vesileyle kentimizin kültür ve sanat hayatına hizmet eden tüm arkadaşlarımın 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)
FOTOĞRAF


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Denizli Büyükşehir perdeyi sanat için açtı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 18 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Denizli Büyükşehir perdeyi sanat için açtı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı