« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizli bugün imzayı atacak

Ertuğrul Sağlam'ın istifasından sonra Mustafa Denizli'yle anlaşan Beşiktaş, bugün saat 17:00'de resmi sözleşmenin imzalanacağını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Öte yandan yeni teknik direktör Denizli'nin, menajer Sinan Engin ile çalışmak istememesini belirtmesinden sonra Engin'in görevine son verildiği de belirtildi. Sinan Engin ise sağlık sorunları nedeniyle görevini bıraktığını söyledi.

Engin, Ertuğrul Sağlam'ın teknik direktörlük görevinden istifa etmesinin ardından yaptığı açıklamada; "Demirören'le birlikte geldim ve onunla birlikte giderim" demişti.

Mustafa Denizli'nin yardımcılığı için Beşktaş'ın eski oyuncusu Tayfur Havutçu'nun ismi geçiyor.

Mustafa Denizli'nin kariyeri

Demirören'in 5. teknik direktörü Denizli

Denizli, Kartal'ın 48. teknik direktörü

İşte resmi sitede yapılan açıklama:

Beşiktaşlılığı ile her fırsatta övünen, önceki başarılarının yanı sıra Beşiktaşımız'ı da şampiyon yaparak tarihe geçmek istediğini dile getiren Mustafa Denizli, artık yeni teknik direktörümüz. Denizli, bugün saat 17.00'de basın önünde imza atıyor.

O, Türk Futbolu'nun yetiştirdiği en iyi futbolculardan birisiydi. O, Türk Futbolu'nun gelmiş geçmiş en başarılı teknik direktörlerinin başında geliyor. Ve O, her zaman Beşiktaş taraftarıydı ve bundan duyduğu gururu her zaman dile getirmesiyle biliniyor. Mustafa Denizli, yıllardır hayalini kurduğu o tarihi günleri bugün yaşıyor. Çünkü O, artık Beşiktaşımız'ın teknik direktörü...

10 Kasım 1949'da İzmir'de dünyaya gelen Mustafa Denizli, Altay takımında başladığı futbol yaşamını Galatasaray'da sürdürdü. Futbolculuk yaşamından sonra teknik direktörlüğe de adım atan Mustafa Denizli, A Milli Futbol Takımı'nın yanı sıra Galatasaray, Alemannia Aachen, Kocaelispor, Fenerbahçe, Vestel Manisaspor ile İran'ın Pas ve Persapolis ekiplerinde başarıyla görev yaptı.

Türk Futbolu'nun en tecrübeli teknik adamlarından birisi olan Denizli, çalıştırdığı takımlarda elde ettiği başarılarla da bu unvanın haklılığını ispatladı. Denizli, Galatasaray ve Fenerbahçe'de elde ettiği şampiyonlukları anlatırken, her zaman Beşiktaş'ı da şampiyon yaparak Türk Futbolu'nda ismini tarihe yazdırmanın peşinde olduğunu ifade ediyordu.

Mustafa Denizli, artık Siyah-Beyazlılarımız'ın yeni teknik patronu ve taraftarlarımızın beklentisi olan Şampiyonluğu elde etmek için her zamankinden daha inançlı...

Mustafa Denizli kendisini Beşiktaş'ın Teknik Direktörü yapan imzayı bugün saat 17.00'de, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde atacak.
 


Bunları da Beğenebilirsiniz