Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizli: Bu puana ihtiyacımız vardı

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, 2-0 kazandıklar Trabzonspor maçından sonra yaptığı açıklamada, takımın ruh halini düzeltmek için ihtiyaçları olan bir galibiyet aldıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Denizli, Türkiye'nin iç sahada en güçlü oynayan takımlarından biriyle kendileri açısından elverişli olmayan ortamda maç oynadıklarını belirterek, "Burada alınacak üç puanın özellikle ilerleyen haftalarda ne denli önemli olduğu, yarışmayı izleyenler tarafından takip edilecek" dedi.

Trabzon'un baskısı altında geçen bir maç oynandığını ifade eden Denizli, şöyle devam etti: "Bunu bekliyorduk. Burada kazanmayı amaçlayan oyun düşüncemiz, Beşiktaş'ın 1 yıldır sahaya yansıtmaya çalıştığı oyun anlayışından uzaktı. Maç öncesi de böyle bir oyun olacağını düşünüyorduk. Trabzonspor, Kayserispor maçında 1-0 yenik duruma düştükten sonra büyük çıkış göstererek kazanmıştı. Bizim Wolsfburg maçından sonraki ruh hali Beşiktaş aleyhine durumdu. Burada kaybetsek ileride onarılması zor durumlar ortaya çıkabilirdi. Bugün biraz sıkıntı yaşayarak kazanmayı öğrendik."

Özellikle oyunun son çeyreğinde Trabzonspor karşısında yakalayabilecekleri en güzel pozisyonları yakaladıklarını kaydeden Denizli, "Bobo golü bir önceki pozisyonda atsa maçı daha erken lehimize çevirebilirdik. Bütün bunları değerlendirirken Trabzonspor'a gayet tabii haksızlık etmiyoruz. Bu maçta her türlü skor ortaya çıkabilirdi. Takımın ruh halini düzeltmek için üç puana büyük ihtiyaç vardı. Bunu başardık. Bazı futbolcularımız başarı çizgisinin oldukça üzerine çıktı, bazıları oldukça altında kaldılar. Takım halinde farklı bir görüntü verdik" diye konuştu.

Geçen yıl ligin ilk yarısını 28 puanla kapadıklarını anımsatan Denizli, "Beşiktaş, bu kez 24 puan ve önünde kazanabileceği 15 puan daha var. Sıkıntı şu. Son haftalarda futbolcularım huzur ortamında futbol oynayamıyor. Kendilerine en büyük güç veren desteklerinden yoksun. Futbolcu için yaşanabilecek en kötü ortam. Bir an önce bu ortamdan çıkmak lazım. Beşiktaş onları mutlu edecektir" ifadesini kullandı.

Denizli, bir gazetecinin "Geçen yıl daha önceden 26. haftalarda lider olabileceğiniz yönünde açıklamalarınız vardı. Yine böyle bir şey söyleyebilir misiniz?" şeklindeki sorusu üzerine, "Bir şey hissedersem söylerim. Söylerim. Söyleriz, onu da söyleriz' yanıtını verdi.

Denizli, kaleci Hakan Arıkan'ın bugün son derece başarılı olduğunu ve başarılı futbolunu uzun süre devam ettireceğini kaydetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler