« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizli böyle istedi

Maç 1-1 bitti belki ama 70'li dakikalara kadar oynanan oyun, maçın bu sonuçla bitmesinin imkansız olduğunu gösteriyordu.

Bilinç ÇİLİNGİROĞLU
SON GÜNCELLEME

Maç 1-1 bitti belki ama 70'li dakikalara kadar oynanan oyun, maçın bu sonuçla bitmesinin imkansız olduğunu gösteriyordu.

Ne oldu da maç berabere bitti peki?

Mustafa Denizli sezon başından beri maçlara devre arasında 1 ya da 2 oyuncu değiştirerek yaparak başlardı. Son haftalarda bunu yapmıyor. Bütün maç boyunca 1 tek olumlu hareket yapamayan Tello'ya 70'e kadar sabretti. Kenardaki iki tane yaratıcı oyuncusunu hiç oyuna sürmedi bile. Hatta 3. değişikliğini yapmaması maçın berabere bitmesinden rahatsız olmadığının net göstergesiydi.

Maçı kaybetmekten korktu Mustafa Denizli. Risk almadı.

İkinci devre oyuna iyi başlayan, ataklar yapan Manisa da yorulunca Mesut Bakkal da beraberliğin iyi sonuç olduğunu anladı ve oyunu kitleyen, Beşiktaş'ın kanat oyuncularının yüklenmesini önleyecek oyuncu değişiklikleri yaptı. Böylelikle gayet sıkıcı bir 20 dakika izledik.

*********

Bu maçtan çıkan sonuçlar:

Tello devre arası gidecek yabancı listesinde ilk sıraya yükseldi.

Nihat geldiği günden beri en iyi oyununu oynadı. Ama hala son vuruşlarda ciddi sıkıntıları var.

Övmekten bıkıp sıkılmadığım Ferrari ilk kez berbat bir oyun çıkardı. Golde kaçırdığı adam haricinde maç içinde de irili ufaklı bir çok hataya imza attı. Acaba kelepçeli seks skandalında adının geçmesi canını mı sıktı nedir?

Sivok bulunmaz Hint kumaşı değilmiş bugün yine anladık. Her an hata yapabilen, her an sakarlık yapma eğilime sahip bir oyuncu. Alternatifsiz bir oyuncu değil. Ama Mustafa hocanın prensi, ben de bunu anlamıyorum.

574 dakika sonra Beşiktaş gol yedi. Gol yemesi problem değil ama ilk kez yenilebileceği sinyalini verdi. Dikkat!

Son 20 dakikası haricinde bir orada bir burada oynanan tempolu, keyifli bir maç izledik. Ara sıra da olsa böyle maçlar izlemek güzel.

Maç başında Beşiktaş taraftarları demirlerin üstünden atlayarak, kaza geçirme tehlikesi içinde ilkellik abidesi bir şekilde içeri giriyorlar. Bir an Hindistan ya Kongo liginden bir maç izlenimine kapıldım. Görüntüler korkunçtu. Neymiş turnikeler bozulmuşmuş...

Manisa şehrine geçen senenin şampiyonu Beşiktaş gelmiş. Tribünlerdeki Beşiktaşlılar Manisalılardan çok. Anlamak mümkün değil. Ondan sonra da Türkiye'de futbol çok seviliyor falan diyoruz. Hadi ordan, kimseyi kandırmayın. 3 büyükler, Trabzon, Bursa, Eskişehir...Eh biraz da Ankaragücü... Gerisi nerde?


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler