« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizli: Ateşini sevdim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Milli Takımlar Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Leicester-A.Villa maçını nefesi kesilerek izlediğini belirterek, ‘‘Mustafa İzzet'e bayıldım’’ dedi.

Çok etkilendi

Mustafa İzzet'in, İngiltere Lig Kupası'nda, formasını giydiği Leicester takımının Aston Villa'yı 1-0 yendiği karşılaşma sonrası, Milli Takım Teknik Direktörü Mustafa Denizli ile görüştük. Türk futbolcu için, ‘‘Ona bayıldım’’ diyen Denizli, Mustafa İzzet hakkındaki görüşlerini şöyle sıraladı:

Klas futbolcu

‘‘Öncelikle söyleyeyim, Mustafa'nın yaşantısını İngiliz topraklarında sürdürdüğü halde Türk Milli Takımı'nın formasına duyduğu büyük sevgi beni çok etkiledi. Daha sonra futbol kalite ve kapasitesinden çok etkilendim. Top hakimiyeti yüksek, sağ ve sol ayağına hakim, mevkiinde çok iyi görev yapıyor.’’

Stili çok iyi

Denizli sözlerini şöyle noktaladı: ‘‘Futbol stili, başta Oğuz olmak üzere, Emre, Tayfun ve Tayfur karışımı. Her türlü görevi üstlenecek kapasitede. Beni en çok etkileyen şey de, İngilizler'in Mustafa'ya gösterdikleri büyük ilgi. Maç sonrası 50 bin kişi onu alkışlayınca çok duygulandım.’’

Mustafa, Kemal’e güveniyor

Milli formayı kardeşim de giyecek...

Mustafa İzzet'in maçlarını izledikten sonra Ümit Milli Takım'a çağırmayı planladığı Muzzy'nin kardeşi Kemal İzzet'i Hürriyet Londra'da buldu. Kasığından sakat olduğu için Birinci Lig takımı Charlton'un antrenman sahasında çalışan 19 yaşındaki Kemal İzzet, 4 yaşında futbola başladığını ve ağabeyi gibi orta saha oyuncusu olduğunu söyledi.

7 yaşında Charlton'a giren genç futbolcu, çocukken Muzzy ile birlikte parklarda top oynadığını belirtirken, ‘‘Ağabeyim gibi askerlik sorunum çözülürse, Ümit Milli Takım'a düşünmeden hizmet ederim' diye konuştu. Mustafa İzzet ve Kemal İzzet'in gerekli müracaatlarının birlikte yapılacağı anlaşıldı.

İki kardeş elele

AİLESİNİN ‘‘Atatürk’’ hayranlığından kendisine Mustafa Kemal, futbolcu erkek kardeşine de Kemal adını taktığı Muzzy'nin 19 yaşındaki kardeşi Kemal İzzet'in de Ümit Milli Takım'a çağrılması gündemde. Denizli, Muzzy'yi Türk Milli Takımı'na davet ederken, ‘‘Bu iş bir koşulla olur. O da kardeşinin de Ümit Milli Takım'a gelmesi kaydıyla’’ diye espri yaptı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.