Ege Haberleri

EGE

  Denizli afetin yarasını sarıyor

  Ferah IŞIK / DENİZLİ, (DHA)
  12.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ’de pazar gününden beri etkili olan sağanak yağış ve ardından meydana gelen selin vurduğu Çameli, Tavas ve Kale ilçelerinde vatandaşlar normal yaşamlarına dönmeye çalışıyor.

  Bir kişinin öldüğü, alabalık yetiştirme çiftliklerinde milyonlarca balık, çok sayıda büyük ve küçükbaş hayvanın telef olduğu Çameli’nde yaralar sarılmaya başlandı. Kaymakam Serdar Demirhan, “Yağıştan kısa süre sonra Afet Acil Durum Müdürlüğü, Tarım Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri Çameli’ye geldi. Karayollarında hasar yok. Bazı köy yollarıyla ara yollarda hasarlar oluştu. Tarım arazilerinde hasar tespit çalışması yapıldı, kesin raporun çıkmasını bekliyoruz. Hasat dönemi olmadığı için arazilerin çoğunda ürün yoktu. Bazı küçük sebze bahçeleri ise yok oldu” dedi.

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Yusuf Gülsever de alabalık yetiştirme çiftliklerindeki zarara dikkat çekti. Gülsever, “Çiftlikler sigortalı olduğu için işletme sahiplerinin mağduriyetleri giderilecektir. Biz de kendilerine her türlü desteği vereceğiz. Hasat dönemi olmadığı için tarım arazilerinde büyük çaplı zarar oluştuğunu söylemek mümkün değil. Kesin sonuçlar rapor hazırlandığında ortaya çıkacak” diye konuştu.

  Tavas’ın Ebecik Köyü’nde Bayram Albaş’a ait 20 küçükbaş hayvanın telef olmasına neden olan sel suları çekilirken, Kale’ye bağlı Köprübaşı ve Demirciler köylerinde meydana gelen hasarlar giderilmeye çalışılıyor.

  Meteoroloji yetkilileri, bölgede bugün de sağanak yağışların devam edeceğini bildirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı