Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denizli: 37 puan hedefledik ama olmadı

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli maç sonrasında yaptığı açıklamalarda hedefledikleri puanı tutturamadıklarını söyledi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Mustafa Denizli maç sonrasında şunları söyledi: "Tahminlerimizin 4-5 puan gerisinde ligin ilk yarısını kapattık.. Bugün özellikle beklemediğimiz bir hava şartı vardı..Yağışın son derece hızlandığı bir durum vardı. Bu durumla daha önce karşılaşsaydık, kadroyu değiştirme şansı olacaktı. Kaldı ki ben zaman zaman onu yapıyorum. Ama maçın başlamasına o kadar kısa bir süre vardı ki, bu değişimi yapamadık.. Bu da ilk yarıdaki oyunumuzu çok etkiledi. Çünkü bir tane mecburi, bir tane doğal değişiklik olmak üzere iki değişiklik hakkımızı ilk yarıda kullanmış olduk..

Bugün ayrıca bir kırılganlık vardı üzerimizde.. Sakatlıklar nedeniyle maçın sonlarında hava toplarında İbrahim Toraman ve Sivok kaldı elimizde.. Ömer'in, Zapo'nun hava toplarındaki üstünlüğünü düşünürseniz bu çok önemli.. Ferrari mecburen çıktı, çünkü kırık vardı.

Ben yıllarca başında bulunduğum takımlarda mazeret üretmedim. Şimdi öyle şeylerle karşılaşıyorsun ki... Ben hakemler hakkında hiç konuşmadım. Bir değil, iki değil, üç değil aynı oyuncunun elle oynama hadisesi var.

Ben devre arasında ''Hocam elle oynamanın kuralı yok mu'' dedim.. O da bana ''Hocam ben sizi çok terbiyeli bilirdim'' diye cevap verdi..

Yani biz hakem arkadaşa taraftar önünde de sormadık bu soruyu..

Hakemler doğal olarak kullanması gereken kartları kullanmıyor, bu da futbolcuların sinir katsayısını artırıyor..

Ama biz bunun arkasına saklanmıyoruz. Hakemlerin kendilerine ne sözlü, ne fiziksel bir şeyimiz yok. Bu takımın hakkıını aramak doğal karşılanmalı...

Hakem ne benim, ne de rakibin futbolcuların davranış biçimlerini gözardı etmemeli..

Aslına bakarsak ligin ilk yarısında umduğumuzun çok gerisinde kalmadık.

İyi bir seri yakaladık ve 8'de 8 yaptık.. Ve sonra, son 3 haftada 7 puan kaybettik. Hafta sonundaki şartlar bizi liderin 3 puan mı, 4 puan mı gerisine düşürür. bilemem..

Bu kaybettiğimiz 7 puan tahminlerin ötesinde..

İlk yarıda 37 puan bekliyorduk, olmadı..

Ancak bu arada rakibe fazla pozsiyon verdiğimizi de söylememiz lazım.."


Bunları da Beğenebilirsiniz