Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Denizi ilk kez gördüler

  Hürriyet Haber
  09.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 09.02.2000 - 00:01

  ÇAĞDAŞ Yaşamı Destekleme Derneği'nin misafiri olarak Antalya'ya gelen Ardahanlı 40 öğrenci, dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı'nda hayatlarında ilk kez denizle tanıştılar ve gördükleri manzara karşısında şaşırdılar.

  Ayaklarını suya sokarak serinleyen gençler, daha sonra kıyada duran küçük bir kayığa binerek kürek çekmek istediler, ancak devrilme tehlikesi geçirince, paniğe kapılarak bu düşüncelerinden vazgeçtiler.

  KURS GÖRECEKLER

  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Antalya Şubesi'nin 3 yıldır sürdürdüğü Kırsal Kalkındırma Projesi kapsamında Ardahan'ın Posof Lisesi ile Damal Halit Paşa Lisesi'nden 40 öğrenci Antalya'ya getirildi. Turistik kentte 1 hafta kalıp ÖSS hazırlık kursu görecek olan Ardahanlı öğrenciler, boş zamanlarında ise Antalya'yı geziyorlar.

  KONYAALTI'NDA

  Antalya Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu'nu ziyaret ederek, kent ile ilgili bilgiler alan öğrenciler, daha sonra dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'ne gittiler. Plaja geldiklerinde şaşkınlıklarını gizleyemeyen konuk öğrenciler, hayatlarında ilk kez denizi gördüklerini belirttiler.

  Öğrencilere eşlik eden Posof Lisesi Edebiyat öğretmeni Sezgin Seyhan, öğrencilerinin bu gezi sayesinde hem genel kültürlerinin arttığını, hem de hayata bakış açılarının değiştiğini söyledi. Seyan, ‘‘Kursa katılan tüm öğrencilerin sınavı kazanacaklarına inanıyorum’’ dedi.

  TUNCELİ SIRADA

  Alanya İlçesi'nde ağırlanacak olan Tunceli'den 12 öğrencinin, yolların kardan kapalı olması nedeniyle gelemeyecekleri öğrenildi. Tunceli Valiliği tarafından olumsuz hava koşulları yüzünden izin verilmeyen bu öğrenciler yerine Ardahan'dan gelen öğrencilerin, Antalya dönüşünde 2 günlüğüne Alanya İlçesi'nde konuk edilecekleri öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı