DenizEmeklilik’in MetLife’a satışı tamamlandı

Hürriyet Haber
03 Ekim 2011 - 17:16Son Güncelleme : 03 Ekim 2011 - 17:16

Deniz Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nin ABD kökenli sigorta devi MetLife’a satışı gerçekleşti.

MetLife 15 yıl süresince hayat sigortası, ferdi kaza ve bireysel emeklilik ürünlerinin dağıtımını, pazarlamasını ve satışını DenizBank şube ağı vasıtasıyla yapacak.

Sigorta, yıllık gelir sigortası ve çalışan hakları programlarının global liderlerinden MetLife’ın Türkiye’deki iştiraki olan American Life Hayat Sigorta A.Ş. (Metlife Alico), Deniz Emeklilik hisselerini DenizBank’tan satın alma işlemini tamamladı. İki şirket arasındaki sözleşme 27 Haziran 2011 tarihinde imzalanmıştı. Bu işlem ile birlikte, MetLife’ın hayat sigortası, ferdi kaza ve bireysel emeklilik ürünlerinin DenizBank şube ağı vasıtasıyla dağıtımı, pazarlaması ve satışı için yapılan 15 yıllık münhasır acentelik sözleşmesi de yürürlüğe girdi.

MetLife ürünleri 15 yıl süreyle DenizBank’ta

Söz konusu sözleşmeyi değerlendiren DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, tüm tarafların kazanacağı bir anlaşma yapıldığına dikkat çekti. Ateş, “Sigortanın dünya devlerinden MetLife’ın 140 yıllık deneyiminin DenizBank şubeleri aracılığı ile sunulmasını çok önemsiyoruz. MetLife ürün ve hizmetleri DenizBank’ın finansal portalına çok uygun. Bu işbirliği ile DenizBank müşterilerine daha fazla değer yaratabileceğiz. Yapılan anlaşmanın hem bize hem MetLife’a hem de Türkiye’ye hayırlı olacağına eminim” dedi.

MetLife’ın Orta Doğu, Afrika ve Güney Asya Bölge CEO’su Michel Khalaf da, "Türkiye’deki sigorta piyasası gelişiyor ve tüketiciler yaşam tarzlarına uygun, ailelerini ve finansal geleceklerini koruma altına alan daha yenilikçi ve kapsamlı ürünler arayışında. MetLife Alico ile Deniz Emeklilik’in ürün ve hizmetlerdeki uzmanlığı ve DenizBank’ın 548 şubesi ile genişleyen dağıtım ağı sayesinde Türk müşterilerimizin beklentilerini daha iyi karşılayarak, doğru risk ve birikim ürünlerine daha kolay ulaşabilmelerini sağlayacağız. Ayrıca Türkiye’de hızla büyüyen bireysel emeklilik pazarının gelişimine de önemli ölçüde katkı sağlamayı umuyoruz.” dedi.

 

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı