İZMİR HABERLERİ

Denizcilikte dümene kadınlar geçiyor

DHA
31.03.2017 - 11:38Son Güncelleme :

EGE İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Deniz Ticaret Odası (DTO) işbirliği ile yeni projeleri hayata geçirecek. Ziyarette denizcilik sektöründe kadın istihdamı, gençlerin denizcilik ve deniz temizliğiyle ilgili bilgilendirilmesi ve yelken sporunun yaygınlaştırılması konularında yapılacak ortak projeler ele alındı.

DHA

EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilhan Antitoros DTO ile ortak projeler üreterek hayata geçirmek istediklerini söyledi. Bu kapsamda “Kızlar Dümene Geçiyor" adlı bir proje hazırladıklarını anlatan Antitoros, pilot liseler seçerek, kız öğrencilere denizciliği anlatmak istediklerini kaydetti. Antitoros, “Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkede yaşıyoruz. Fakat denizcilikten yeterince yararlanamıyoruz. Denizciliği sevdirmek, kızlarımızı yelkenle tanıştırmak için DTO İzmir Şubesi ile birlikte çalışmak istiyoruz" dedi.

DENİZCİLİĞİ ANLATACAKLAR

Yelken sporunu Akdeniz’den Karadeniz’e kadar tüm Anadolu kıyılarında yaygınlaştırmak için İMEAK Deniz Ticaret Odası, Türkiye Yelken Federasyonu ve Piri Reis Üniversitesi’nin bir proje hazırladığını açıklayan DTO İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk ise bu proje kapsamında EGİKAD üyeleriyle de organizasyon yapabileceklerini söyledi. Öztürk, “Denizcilikle ilgili her projenize destek oluruz. Ben aynı zamanda TURMEPA/Deniz Temiz Derneği İzmir Şubesi Başkanıyım. Liselere gidip çocuklarımıza hem denizciliği hem de deniz temizliğini anlatalım"
 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Denizcilikte dümene kadınlar geçiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 11 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Denizcilikte dümene kadınlar geçiyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı