İZMİR HABERLERİ

Denizcilerden turizm desteğine teşekkür

DHA
29.04.2016 - 16:21Son Güncelleme :
DHA

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, turizm sektöründe 9 ay çalışanların 3 aylık sürede sigorta primleri ve maaşlarının İŞKUR tarafından karşılanmasına ilişkin destek kapsamına Antalya ve Muğla'nın yanı sıra İzmir ve Aydın'ın da alınmasının kendilerini sevindirdiğini belirtti.

Türkiye'nin ihracattan sonraki en büyük gelir kaleminin turizm olduğunu ifade eden Öztürk, turizmin en hızlı büyüyen dalı olan deniz turizminin ülkeye yılda yaklaşık 7 milyar dolar gelir getirdiğini belirtti. Öztürk, “Turizm sektörüne verilen istihdam desteğinin ve teşviklerin kapsamının genişletilmesini olumlu buluyoruz. Böylece bölgesel adaletsizlik ortadan kaldırılmış oldu. Ancak bu sezon turizmi hakikaten zor günler bekliyor. İlk çeyrekte turizm gelirlerimiz yüzde 16.5 oranında azaldı. Dolayısıyla bu tabloda desteklerin yeterli olmadığını vurgulamak zorundayız. Özellikle yat limanlarından su sporları tesislerine, günübirlik deniz turizmi araçlarından kruvaziyer limanlarına ve yat işletmeciliğine kadar geniş bir alanı temsil eden deniz turizmi sektörünün tamamı destek kapsamına alınmalıdır. Bu sektörde faaliyet gösteren küçük işletmelerin ayakta kalabilmesi için borçların ertelenmesi ve faiz indirimi talepleri değerlendirilmelidir. Deniz turizmi tesislerine sağlanacak küçük bir teşvik bile işletmelerin nefes almasının ötesinde onlara müthiş bir moral verecektir" diye konuştu.

Öztürk, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'ya ve talebimizi takip edip başarıyla sonuçlanmasına destek veren AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya'ya sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

İZMİR (DHA)

foto

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Denizcilerden turizm desteğine teşekkür hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2016 tarihinde saat 16 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Denizcilerden turizm desteğine teşekkür haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı