Denizbank'ı satmayı düşünmüyoruz

Hürriyet Haber
17.11.2009 - 09:43 | Son Güncelleme:

Dexia Ceo’su Pierre Mariani, Denizbank’ın Dexia’nın gelecekteki büyümesi için önemli olduğunu belirterek, satılmasının söz konusu olmadığını bildirdi.

Wall Street Journal tarafından yayımlanan bir söyleşide Mariani, Dexia'nın yeniden yapılanma planını onay vermesi gereken Avrupa Birliği Komisyonu ile sürdürülen müzakerelere ilişkin olarak, yerel yönetimlere uzun vadeli kredi sağlayan, Dexia Credit Local’ın yeniden yapılandırılacağını anlattı.

Likide arzulamaları halinde Dexia Credit Local’ın bazı varlıklarının satılabileceğini de anlatan Mariani, 2006 yılında Dexia tarafından satın alınan Denizbank’ın ise, Dexia’nın gelecekteki büyümesi için önemli olduğunu, Avrupa Komisyonu ile yürütülen görüşmelerin kapsamında satmayı düşünmediklerini belirtti.

Dexia tarafından üçüncü çeyrekteki sonuçlara ilişkin yapılan açıklamada ise, Dexia için en büyük gelirlerin perakende ve ticari bankacılıktan sağlandığı vurgulanırken Belçika ve Türkiye’deki mevduattaki güçlü büyümenin, karların önemli ölçüde artmasını sağladığı kaydedildi.

Geçen yıl üçüncü çeyreğinde 1.54 milyar euro tutarında net zarar açıklayan Dexia’nın bu yıldaki aynı çeyreğinde, beklentileri aşarak 274 milyon euroluk kar sağladığı açıklandı.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı