Ege Haberleri

EGE

  Deniz temizliği

  Hürriyet Haber
  16 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 15 Mayıs 2010 - 21:00

  Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi öğrencileri “Sosyal Sorumluluk Projesi” dersi kapsamında Urla’da deniz temizliği yaptı.

  Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi öğrencileri “Sosyal Sorumluluk Projesi” dersi kapsamında dersi veren öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Hakan Kaykaç ve Yrd. Doç. Dr. Celalettin Aydın ile birlikte Urla’da deniz temizliği yaptı.
  Sosyal sorumluluk
  “Daha Temiz Deniz” sloganıyla etkinliği düzenleyen öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Hakan kaykaç ve Yrd. Doç. Dr. Celalettin Aydın, “Bu yıl fakültemizde ilk defa verilen sosyal sorumluluk dersi kapsamında Urla’da deniz ve çevre temizliği düzenledik. Amacımız, çevre ve deniz temizliği bilincini arttırmak, temizlik konusunda duyarlılık yaratmak. Sosyal sorumluluk dersi kapsamında düzenlediğimiz projeleri önümüzdeki yıllarda da devam ettirmek istiyoruz. Bizlere destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi. Çevre ve deniz temizliği etkinliğine katılan Urla Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu, günümüzde artık çevre temizliği bilincinin arttığını vurgulayarak “Ege Üniversitesi öğrencileri ile birlikte etkinlik düzenlemekten dolayı mutluyuz. Toplumumuzda temizlik bilincinin oluşması için herkese büyük görevler düşüyor. Gerçi günümüzde çevre temizliği konusundaki bilinç gittikçe artmakta. Hedefimiz bu tür faaliyetlere gerek duymayacağımız zamanları, yani çevremizin kirlenmediğini görmek” dedi.
  Mutluluk duygusu
  Karaosmanoğlu, geçtiğimiz hafta dekanlık görevine atanan Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut Önen’i de yeni görevinden dolayı kutlayarak büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Dünyanın yüzde 71’nin okyanuslar ve sularla kaplı olduğunu vurgulayan Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut Önen, “Dünyanın asıl yapısında su kütlesi var. O nedenle bu su kütlesini korumamız gerekiyor. Ege Üniversitesi olarak bizler de 55. yılımızı kutladığımız şu günlerde toplumla bütünleşip önce bulunduğumuz ilçenin, ilin ve daha sonra bölgemizin sorunlarının çözümü için çalışıyoruz. Bu kapsamda Urla Belediyesi ile beraber çevre ve deniz temizliği düzenledik. Bu birliktelikten dolayı mutluyuz” dedi. Urla Adayolu ile Gelinkaya arasındaki 3 kilometrelik sahil bandında gerçekleştirilen temizlik kampanyasıyla bir buçuk ton çöp toplandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı