Gündem Haberleri

  Deniz, Serkan Teğmen'i 8 gün sonra verdi

  İZMİR, (DHA)
  24.01.2012 - 13:01 | Son Güncelleme:

  İZMİR’deki Çiğli İkinci Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan havalandıktan sonra Foça İlçesi açıklarında denize düşen T-37C tipi askeri eğitim uçağında şehit olan Teğmen Serkan Sağır’ın 8 gün sonra vücudunun büyük bölümüne ulaşıldığı öğrenildi. Vücuda ait parçalar, DNA testi yapılması için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

  Geçen hafta pazartesi günü, Çiğli İkinci Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan eğitim amaçlı iki personelle havalanan T-37C tipi askeri eğitim uçağından saat 16.05 itibariyle haber alınamadı. Araştırmada, askeri eğitim uçağının, Foça İlçesi Arslanburnu Mevkii açıklarında, karaya yaklaşık 5 mil uzaklıkta denize düştüğü ortaya çıktı. Uçağın, 125 metre derinlikte olduğu saptandı. Türk Silahlı Kuvvetleri, personeli bulmak için her türlü teknolojiden yararlanırken, geçen cuma günü, Pakistanlı Binbaşı Masoud Hussain Chhachhar’ın cesedine ulaşıldı. Chhachhar’ın cenazesi, dün üsteki törenin ardından Pakistan’a gönderildi.     

  Arama çalışmalarının 8’inci gününde, Pilot Teğmen Sağır’ın vücudunun büyük bölümüne ulaşıldığı öğrenildi. Dünkü çalışmalar sırasında da şehit Teğmen Sağır’ın bazı uzuvları denizde bulunmuştu. Vücuda ait parçaların, DNA testi yapılması için Adli Tıp Kurumu’na gönderildiği kaydedildi. 

  VİLLADAKİ HARDDİSKE EL KONULDU / WEB TV

  NEREDESİN TEĞMENİM / WEB TV
     Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı