İZMİR HABERLERİ

Deniz Öykülerinin Esin Kaynağı Foça

IHA
23.08.2015 - 11:22Son Güncelleme :

HANZADE SERVİ, 1. OLDU

IHA

Foça Belediyesi tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenen; kısa bir süre önce kaybettiğimiz, yaşamını Foça’da geçiren Usta Kalem Tarık Dursun K.’ya ithaf edilen Foça Deniz Öyküleri Yarışması’nda dereceye giren yazarlar için ödül töreni düzenlendi.
4. Foça Deniz Öyküleri Yarışması’nda, Hanzade Servi’nin “Ölü Yunus” adlı öyküsü birinciliğe, Nurullah Özaltun’un “Mavi Çıkmazı” adlı öyküsü ikinciliğe değer görüldü. Üçüncülük ödülü ise, Hülya Karaibrahimoğlu’nun “Aretias Amazon Adası” öyküsüyle, Yayla Boztaş’ın “Tekne, Deniz, Adam” öyküsü arasında paylaştırıldı.
“FOÇA BİR ŞİİRDİR”
Foça Deniz Öyküleri yarışmasını gelecek yıldan itibaren Tarık Dursun K. Foça Deniz Öyküleri olarak isimlendirmek istediklerini belirten Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, “Katılan tüm sanatçı dostlarımıza ve seçici kurul başkanımız Sayın Hüseyin Yurttaş’a ve çok değerli jüri üyelerimize emekleri için çok teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Foça bir şiirdir ve en güzel deniz öykülerinin en güzel esin kaynaklarından biridir. Foça Belediyesi, sanatı desteklemeye yönelik çalışmalar yapmaya devam edecektir” dedi.
Birincilik ödülünü Hanzade Servi’ye Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, ikincilik ödülünü Nurullah Özaltun’a jüri üyesi Hidayet Karakuş, üçüncülük ödülünü Hülya Karaibrahimoğlu’na jüri üyesi Nuray Çiloğlu ve yine üçüncülük ödülünü paylaşan Yayla Boztaş’a ödülünü, jüri üyesi Ahmet Önel takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Deniz Öykülerinin Esin Kaynağı Foça hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Deniz Öykülerinin Esin Kaynağı Foça haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:15
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı