"Onur Baştürk" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Onur Baştürk" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Onur Baştürk

Deniz’le Efe’yi evlenip boşanmış bir çift gibi görmeli mi

Herkes benzer noktalara takılmış. Deniz Akkaya ve Efe Önbilgin olayıyla ilgili gelen okur maillerinden bahsediyorum.

İki sevgilinin ayrılması, daha sonra kadının erkekten hamile kaldığını anlayıp her şeye rağmen çocuğunu doğurmaya karar vermesine çoğunluk, “evlenip boşanmış bir çiftten ne farkları var?” demiş. Buyrun, söz bugün okurda...
? ERKEK ‘ÇOCUK ıSTEMıYORUM’ DıYEMEZ!
Ben erkeklerin “çocuk istiyorum” veya “istemiyorum” deme hakları olduğuna inanmıyorum. Çünkü o çocuğun her şeyiyle anne ilgileniyor. O yüzden de Deniz Hanım ne yapıyorsa doğrudur! Ama aşk kolay bitmez, hele iki ayda hiç bitmez. Eğer gerçek aşksa tabii... (Pelin)
? NE ıLK NE DE SON ADA AYşE OLAYI
Sanki bu dünyada her çocuk anne babasıyla beraber yaşıyormuş gibi, “Çocuğa yazık değil mi?” deniyor? Oysa çocuğun babası var.
Ne ilk ne de son Ada Ayşe olayı! Hatta Türkiye’de o kadar çok Ada Ayşe var ki... Tek farkları, “Babam annemi bana hamileyken terk etmedi, ben bir yaşındayken terk etti” deme lüksüne sahip olmaları!
Valla o çocuğa ne acıyorum ne de üzülüyorum. Annesi de olacak babası da! Hatta senin benim çocuğumdan daha lüks yaşayacak! ınsanlarımızı da anlamıyorum. Sanki hiç karı koca ayrılmamış da Türkiye’de, “Ne olacak o çocuğun hali?” deniyor ya! (Tülay)
? DENıZ AKKAYA’NIN KARARI YANLIş
En başından beri Deniz Akkaya’nın kararının yanlış olduğunu savunuyorum. Sadece kendisini düşünüyor. Karar ortak alınmalıydı. Efe “Sonuna kadar çocuğumun yanındayım” diyor, ama yarın öbür gün bir başkasıyla evlenip çocuk sahibi olunca aynı ilgiyi gösterebilecek mi? (Demet)
? EFE BEY CENTıLMEN AMA SAMıMı Mı?
Gerçekten de bir ilişki bebeği doğurur, bebek ilişkiyi değil... Sadece aklıma bir şey takıldı. Bu kadar çocuğu kabullenen ve isteyen bir adam, doğacak çocuğunun adını gazeteden mi öğrenir? Annenin sadece doğurduktan sonra mı yanında olunmasına ihtiyacı vardır? Efe Bey her ne kadar centilmen ve yerinde davranmaya çalışırsa çalışsın, pek samimi tınlamadı maalesef... (Güliz)
? EVLENMEK BU MUDUR?
Efe Bey’i takdir etmek istiyorum. ılişkiyi kurtarmak için çocuğu kabul etmiyor. Evlenmek, “bebek geliyor, kurtarma operasyonuna hazırlanmalısın” olayı mıdır? (Sezer)
? TEK YANLIş NıKAHSIZ OLMALARI MI?
Bir kadın aşık olduğu adamdan bebek sahibi olmak istiyor, bunun neresi yanlış? Tek yanlış nikahsız olmaları mı? Emin olun nikah yapıp çocuklarını perişan eden o kadar çok aile var ki... (Özge)
? EVLENıP BOşANMIş ÇıFTTEN FARKLARI YOK
Bence kadının vücudu üzerinde tasarruf hakkı yine kadınındır.
Bir kadınla beraber olan erkeğin de bazı şeyleri göze alması gerekiyor. Her şey onların istediği gibi olamaz!
Deniz’in de ayrılmayı düşündüğü bir insandan çocuk yapmayı planladığını düşünmüyorum. Kim böyle bir şeyi ister ki?
ıki taraf da sorumluluğu almaya hazır gibi gözüküyor.
Yok eğer baba tarafı almıyorsa da yapılacak bir şey yok.
Bunun evlenip boşanmış bir çiftten farkı yok.
O zaman çocuğu olan hiçbir çift de boşanmasın! (Evren)
? MUHAFAZAKARIM, AMA DESTEKLıYORUM
Ben 36 yaşında, bekar, diş hekimi bir kadınım. Hiç evlenmedim. Biraz muhafazakar bir kafa yapım var. Buna rağmen, Deniz Hanım’ı sonuna kadar destekliyorum. Çeken bilir derler ya, evlenilecek adam bulamayınca, çocuk da istiyorsa bir kadın, ne yapabilir başka?
Sperm bankası biraz absürd. Ben yapamam, çünkü Adana’da yaşıyorum, çevrem kaldırmaz. Dışlanırım. Ama yapana da sonuna kadar destek veririm. (Eda)

ELLE’in davetinde neler yaşandı

Her yaz geleneksel hale gelen ELLE Dergisi’nin “hafta sonu kaçamağı” konseptli partilerinin üçüncüsü bu kez Hilton Dalaman’da yapıldı.
Geçen yıllardan deneyimli olduğum için biliyordum:
Yine çok eğlenilecek, yine kim ne giymiş bolca konuşulacak, yine dün gece yapılan en olmadık şeyler sabah olunca unutulacak, yine ve yine yeni matrak insanlarla tanışılacaktı. Aynen öyle oldu.
ışte ELLE’in hafta sonu davetiyle ilgili detaylar...
? ılk gece otelin diskosunda gerçekleşen Perwoll partisinde Nurgül Yeşilçay neredeyse hep çıplak ayakla dans etti. Tamer Yılmaz ve Nihat Odabaşı bir an olsun pistten inmedi. Ama asıl flaş flaş, gecenin sonunda yaşandı.
Benim de dahil olduğum bir grup davetli, sıcaktan bunalıp kendini havuza attı. Erkekler donlarıyla havuza atlamayı tercih ederken kadınlar odalarına kadar gidip mayolanmaya üşenmedi.
? ıkinci gece yapılan Versace partisinde en şık adam Nurettin Hasman’dı. Bali’den aldığı etnik/eteğimsi kıyafetle Eda Taşpınar’ı gölgede bırakmıştı. Nurettin Bey’i “ikonman” ilan etmenin tam sırası...
? Peki diğer şıklar? Eklektik tarzıyla göz kamaştıran modacı Emel Kurhan ve onunla aynı paraleldeki galerici Mihda Koray’la gazeteci Aynur Erdem gözde stil ikonlarımdı. Elif Mısırlı ise klasik ama şıktı. Onu da es geçmemek lazım.
? Bennu Gerede’ye eski eşi Koray Erkaya eşlik etti. Ama hayır, ikili yeniden çıkmaya başlamış değil.
? Son olarak, abartısız herkesin gözünde farklı renklerde Ray Ban’in Wayfarer gözlüklerinden vardı.Tamam çok şık duruyor da, bu ortak stil hareketi fabrikasyon bir efekt yarattı bende. Aynılık tuzağına düşmüş ELLE insanları... Oysa bendeniz Tom Ford gözlüğümle gayet ayrık otuydum. Filan.

X