Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Deniz’in sevgilisinden Taocu sevişme kitabı

Deniz Seki’nin sevgilisi Selim Yalın, sahibi olduğu Nişantaşı’ndaki Sushico-Chinise in Town adlı restoranda 14 Şubat Sevgililer Günü hazırlıklarını tamamladı.

Bu güne özel afrodizyak etkili mönüler hazırlanan mekanda, çiftlere hoşgeldiniz içeceği, Çin tabağı, Çin usulü aşk bohçası ve love rolls plate sunulacak. Ama sürpriz, afrodizyak yiyeceklerle sınırlı değil. Ayrıca o gün yemeğini Sushico-Chinise in Town’da yiyen sevgililere, ‘Taocu Sevişme ve Seks’ adlı kitap hediye edilecek... Yayınlandığı her ülkede büyük ses getiren bu kitabı 14 Şubat sürprizi olarak dağıtacak olan Yalın’ın ilginç fikrinin nasıl tepkiler alacağı merak konusu...

Osman Hamdi eserleri satışta

Antik A.Ş.’nin sahibi Turgay Artam, iki ay önce Osman Hamdi Bey’in ‘Kaplumbağa Terbiyecisi’ tablosunu 5 trilyon lira gibi rekor bir fiyatla satmıştı. Artam, iki adet Osman Hamdi tablosunu daha 12 Şubat’ta Antik Palace’ta satışa çıkaracak. Müzayedede aralarında Uzan ailesi, Ali Balkaner ve Murat Demirel’e ait sanat eserleri ve değerli antikaların bulunduğu 450 eser yer alacak. En pahalı eserse, 950 bin YTL açılış fiyatıyla Osman Hamdi Bey’in ‘Rüstem Paşa Camii Önünde’ adlı otoportresi... 3 bin YTL teminat yatırarak katılınabilecek müzayedeye çıkacak eserler, yarın akşama kadar Antik Palace’ın Maçka’daki yerinde sergileniyor.

Dünyanın en güzel DJ’i

14 Şubat’ta Club Karaborsa’da ‘Be My Valentine With Joyce Mercedes’ adlı bir parti düzenleniyor. Tüm DJ’ler arasında en seksi ve en güzel DJ olarak anılan Joyce Mercedes ise, gecenin rengi durumunda... Supperclub (Amsterdam), Space (Ibiza), Cruises to Pleasure (Belçika), Montmartre (Paris), +Soda (Atina) ve M1 (Almanya) gibi Avrupa’nın en popüler kulüplerinde müzik yapan Mercedes, Sevgililer Günü’nde İstanbullu müzikseverlerin karşısında olacak. Nisan 2003’te AED kursunu bitirerek ses mühendisliği diploması almış, DJ’lik ve modellik dışında 2004’te kendi albümünü çıkarmış olan Joyce Mercedes, ‘Be My Valentine With Joyce Mercedes’ partisinde sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence tutkunlarını coşturacak.

Birinci yıllarını kutlayacaklar

İpek-Rıfat Dedeman çifti, evliliklerinin birinci yıldönümünü kutlamak için yakın dostları ve aile üyelerinin katılacağı büyük bir parti vermeye hazırlanıyor. 18 Şubat 2004’te evlenen çift, Bebek’teki evlerinde verecekleri bu partide her şeyin eksiksiz olmasını istiyormuş. Gecede müzikleri ise DJ Salih Saka yapacakmış. Bu arada Rıfat Dedeman’ın, eşine birinci evlilik yıldönümleri için çok özel bir hediye aldığını da duydum.

Borsa tavan yaptı

Üç Ankaralı İstanbul’da bir araya gelip Pub Borsa’yı açtı. Atilla Saral’ın Pub Borsa geceleri geçtiğimiz gece start aldı. Açık büfe ziyafetiyle başlayan gece, DJ Mert Hakan’ın müzikleriyle devam etti. Yol grubunun sahne almasıyla coşan konuklar, kimi zaman şarkılara eşlik etti, kimi zaman piste fırlayıp dans konusunda hünerlerini sergiledi. Ozan Doğulu’nun ilerleyen saatlerde DJ kabinine geçmesiyle iyice şenlenen ortam, ünlü mankenlerin dans şovlarıyla sabaha kadar sürdü. Murat Erdoğan, İpek Tanrıyar, İsmet Özhan, Faruk Saraç, İzzet Öz ve Aydın Karabulut gibi isimlerin aralarında bulunduğu konuklar, daha sonra alt kattaki Club Karaborsa’ya inerek eğlenceye devam etti.

Kar çocuklara yaradı

Antalya Su Otel ve Fethiye Hillside Beach Club’ı kısa sürede Türkiye’nin en iyileri arasına sokan Alarko Holding Turizm Grup Başkanı Edip İlkbahar, yoğun bir tempoda çalışıyor ve başarısını da bu iş disiplinine bağlıyor. Ancak geçtiğimiz günlerde İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı, onu işlerinden biraz da olsa uzaklaştırdı. Bu mola İlkbahar için de fırsat oldu, genç işadamı hemen kızı Selin ve oğlu Can’ı alıp Akmerkez’e gitti. Onlar alışveriş merkezi içindeki Kids Club’ta atlı karıncaya binerken, İlkbahar’ın da keyfine diyecek yoktu.

Yalnızlar şampanya ile teselli bulacak

Sözlük anlamı ‘aşk ve tutku ile yapılan sanat eseri’ anlamına gelen Garami’de 14 Şubat’ta her çifte Rose şarap hediye edilecek, sevgililer masalarında birer adet kırmızı gül ile beklenecek ve ortalık Cihan Doğan’ın şarkıları ile şenlenecek. Bu arada sevgilisi olmayanlar da unutulmamış. Bar kısmında single parti düzenlenen mekanda, yalnızlara teselli şampanyası ikram edilecek.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI