« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Deniz’in başı dertte

Tahkim Kurulu’nun hakkında verdiği kararı Yargıtay’da bozduran F.Bahçeli futbolcu, Disiplin Kurulu’na sevkedildi. Deniz’in lisansının iptali gündeme gelirken, oyuncunun avukatı Burcuoğlu, "Ceza verirlerse Tahkim üyeleri hakkında dava açarız" dedi.

Atilla TÜRKER -Senad OK
SON GÜNCELLEME
TAHKİM Kurulu tarafından hakkında verilen kararın Yargıtay’da bozulmasını sağlayan Fenerbahçeli Deniz Barış’ın, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu sevk edilmesi kararlaştırıldı.

Hazırlanan dosyayı cuma günü ele alacak olan Futbol Federasyonu, Fenerbahçe için işlem yapılmasının doğru olmadığı görüşüne vardı. Talimatlara aykırı davrandığı için "lisansının iptali" bile gündeme gelen Deniz Barış’tan önümüzdeki hafta savunma isteneceği bildirildi.

Lisans tescili sırasında "Tahkim’in kararları kesindir. Adli makamlara başvurmayacağız" şeklinde taahhütname veren Fenerbahçe’nin ise bu olayda kusuru olmadığı kanaatine varıldı. Deniz Barış kişisel olarak Yargıtay’a başvurduğu için Fenerbahçe hakkında işlem yapılmayacağı ifade edildi. Milli futbolcunun Gençlerbirliği’ne 750 bin Euro ödemesi gerektiğine karar veren Tahkim Kurulu’nun bu kararının Yargıtay’da bozulması futbol camiasını da karıştırdı. Öte yandan Gençlerbirliği de kararın düzeltilmesi için Yargıtay’a başvurdu.

Burcuoğlu: Ceza veremezler

Deniz Barış
’ın avukatı Haluk Burcuoğlu ise, Futbol Federasyonu’nun müvekkiline ceza veremeyeceğini öne sürdü. Burcuoğlu, "Yargıtay, Tahkim Kurulu’nun almış olduğu kararı bozmuş ve son sözü söylemiştir. Artık hukuki süreç yeniden başladı. Deniz, Futbol Federasyonu ve Tahkim Kurulu’nun aldığı karardan dolayı maddi ve manevi kayba uğramıştır. Eğer, Deniz bu durumdan şikayetçi olmamı isterse Tahkim Kurulu’nda Deniz’in lisansının askıya alınması için oy kullanan 3 üye hakkında suç duyurusunda bulunuruz" diye konuştu. Burcuoğluayrıca kendisinin Fenerbahçe Kulübü’nün değil, Deniz Barış’ın avukatı olduğunu söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler