SAMSUN HABERLERİ

Deniz Harp Okulu Öğrencileri Samsun’da

IHA
17.09.2015 - 18:38Son Güncelleme :

TCG İSKENDERUN GEMİSİ İLE SAMSUN’A GELEN DENİZ HARP OKULU KOMODORU DENİZ KURMAY KIDEMLİ ALBAY AYHAN GEDİK VE ÖĞRENCİLERİ ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK BIRAKTI. DAHA SONRA ÖĞRENCİLER KISA BİR YÜRÜYÜŞ YAPTILAR.

IHA

TCG İskenderun gemisi ile Samsun’a gelen Deniz Harp Okulu Komodoru Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ayhan Gedik ve öğrencileri Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Daha sonra öğrenciler kısa bir yürüyüş yaptılar.
İstanbul’dan ilk olarak Ereğli ve Sinop limanına gelen ve bugün de Samsun limanına demirleyen TCG İskenderun gemisindeki Deniz Harp Okulu 2’nci sınıf öğrencileri sabah Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktıktan sonra kendilerini Atatürk Bulvarı üzerinde bekleyen otobüslerine kadar, ‘Her şey vatan için’, ‘Vatan sana canım feda’, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganlarıyla uygun adım yürüdüler.
Samsun’a geliş sebeplerini açıklayan Eğitim Filotillası Komodoru Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ayhan Gedik, “Deniz Harp Okulu 2’nci sınıf öğrencilerinin gemi ve deniz şartlarına alışkanlık kazanmalarını sağlamak, mesleki bilgilerini tatbiki sahada pekiştirmek, liman ziyaretleri ile bilgi ve görgülerini arttırmak ile temsil yeteneklerini geliştirmek maksadıyla Samsun’a geldik. Taktik komutamızdaki TCG İskenderun gemisi ile icra edilmekte olan ‘İleri Denizcilik Eğitimi’ kapsamında Samsun limanına demirledik. Daha sonra Atatürk Anıtı’na gelerek çelenk bıraktık” dedi.
Daha sonra Deniz Harp Okulu Eğitim Filotillası Komodoru Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ayhan Gedik, Deniz Kurmay Binbaşı Cüneyt Aydoğan ve öğrencileri Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ettiler. Ziyarette Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Turan Çakır ile görüşen denizciler, Çakır’a TCG İskenderun gemisinin temsil edildiği denizci şapkası ve kupa hediye ederken, Çakır da onlara anı olarak Bandırma Vapuru maketi hediye etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Deniz Harp Okulu Öğrencileri Samsun’da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 18 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Deniz Harp Okulu Öğrencileri Samsun’da haberi güncellenecektir.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ

03 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:48
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:36
 • İkindi
  14:59
 • Akşam
  17:14
 • Yatsı
  18:50
Sayfa Başı