MUĞLA HABERLERİ

Deniz Gezmiş Ve Arkadaşları Bodrum’da Anıldı

IHA
07.05.2015 - 12:58 |Son Güncelleme :

CHP BODRUM GENÇLİK KOLLARI TARAFINDAN BODRUM BELEDİYE MEYDANINDA DÜZENLENEN ANMA TÖRENİNDE DENİZ GEZMİŞ, HÜSEYİN İNAN VE YUSUF ASLAN’IN FOTOĞRAFININ ETRAFINA KARANFİLLER BIRAKILARAK MUMLAR YAKILDI.

IHA

CHP Bodrum Gençlik Kolları tarafından Bodrum Belediye Meydanında düzenlenen anma töreninde, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın fotoğrafının etrafına karanfiller bırakılarak mumlar yakıldı.
Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcılarından Taner Uslu ve meclis üyesi Niyazi Atare’nin de katıldı anma töreninde, CHP Bodrum Gençlik Kolları adına bir açıklama yapan Alkım Denizaslanı yaptığı açıklamada; “Bugün burada 6 Mayıs 1972’de asılan üç fidanımız için burada bulunmaktayız. Gençlik kolları başkanımız Sami Algın rahatsızlığından dolayı burada bulunamadığı için CHP Gençlik Kolları adına burada bu açıklamayı ben yapıyorum. 6 Mayıs 1972’de ölüm sehpasına geldikleri zaman, ölümün eşiğinde bulundukları zaman, tam bağımsız Türkiye diye bağıran Deniz’in, bizler vatanımızı milletimizi savunuyoruz diyen Yusuf’un ve tamamen ülkemizin çıkarlarını düşünüyoruz diyen Hüseyin’in izinden gidiyoruz. O gün ki üzüntümüz acımız hala daha taze. Böyle gençlerin ölmesinden dolayı hala daha bunun mücadelesini veriyoruz. Aynı bağımsızlık aşkı, aynı sevda, aynı hürriyet, aynı dava ve kavganın yoldaşlarıyız. Onların o haldeki ruhunu 2015’te hala daha hissediyoruz. CHP Bodrum Gençlik Kolları olarak her sene bunu yapıyoruz, bu senede yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Değerli meclis üyelerime, gençlik kollarından arkadaşlarıma, değerli halkımıza, bugünü unutturmamak için gayret veren her insanımıza teşekkür ediyorum. Unutturmamak en büyük çabamız olacak. En büyük savaşımız Türkiye’nin hala daha bağımsızlığı, mutlu yaşamı, halkımızın mutluluğu olacaktır” dedi.
Açıklamanın ardından meydanda bulunan vatandaşlarda gençlere alkışlarla destek verirken, bazı vatandaşlar da mum yakarak karanfillerin arasına bıraktı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Deniz Gezmiş Ve Arkadaşları Bodrum’da Anıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Mayıs 2015 tarihinde saat 12 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Deniz Gezmiş Ve Arkadaşları Bodrum’da Anıldı haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Ekim 2019, Cuma
 • İmsak
  05:50
 • Güneş
  07:10
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  16:04
 • Akşam
  18:34
 • Yatsı
  19:49
Sayfa Başı