YOZGAT HABERLERİ

Deniz Feneri Yozgat’ta 300 Aileye Yardımda Bulundu

IHA
17.10.2015 - 17:42Son Güncelleme : 17.10.2015 - 17:43

DENİZ FENERİ DERNEĞİ YOZGAT'TA "BİR YETİM BÜYÜTÜYORUM" PROJESİNİ TANITTI

IHA

Deniz Feneri Derneği, Yozgat’ta ihtiyaç sahibi 300 aileye çeşitli yardımlarda bulunurken, ’Bir Yetim Büyütüyorum’ projesinin de tanıtımını yaptı.
Yozgat Belediyesi Kentpark Sosyal Tesislerine yapılan Bir Yetim Büyütüyorum Projesinin tanıtım toplantısına Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Öz Orman İş Sendikası Amasya Şube Başkanı Ramazan Şahin ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı İhsaniye Altunok ve vatandaşlar katıldı. Programın açılışında konuşan Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Genel Koordinatörü Hamit Kunt, Deniz Feneri 1996 yılından beri Türkiye’de yoksulluk üzerine yardım yapan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek, “Şuanda 700 bin aileye, yaklaşık 3 milyona yakın fert var bizim kaydettiğimiz, bize yardım için başvurmuş yoksullar var. Bunların içerisinde binlerce yetim ailesi var. Aileyi ele aldığımız zaman bütün ihtiyaçlarını görmeye çalışıyoruz. Gıda ihtiyacını, ev eşyası ihtiyacını, çocukların eğitim ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Şuanda Deniz Feneri Derneği olarak yardım ettiğimiz yaklaşık 10 bin yetim ailesi var. Bunun dışında yetim projesinde de 5 bin yakın yetim bulunmaktadır” dedi.
Yetim projesi hakkında bilgi veren Kunt, “Dünyada yetim sayısı her geçen gün artmaktadır. Bunların çoğu özellikle Afrika ülkelerinde büyük bir sefalet içerisindedir. Bu sebeple bizler dernek olara o yetimleri vatandaşlarımıza gösteriyoruz o da ben Yozgat’ta ki veya Afyon’da ki, Arakanlı, Etiyopyalı, Fildişili yetimi istiyorum diyor. Ona verilmek üzere ayda 100 lira Deniz Fenerine ulaştırıyor. Deniz Feneri de o parayı o yetime ulaştırıyor. Eğer yetim bir aile yakınında kalıyorsa, bakan yakınına o para ulaştırılıyor. Eğer yetim çocuk kurumda kalıyorsa o para da o kuruma gönderiliyor. Kurumda o parayı yetimler için kullanıyor” diye konuştu.
Yozgat’ta 300’e yakın bir aileye yardım getirdiklerini ifade eden Kunt, “Gıda, giyim, ev eşyası ve nakit yardımı var. Son bir yıl içerisinde bize başvuranlar arasında 15 yetim tespit ettik. İnşallah bu yetimlerimize hayırsever vatandaşlarımız yardım edecek. Aylık 100 lira bir katık oluyor, bu geçinme değil o sadece o yetimin aileye olan kırtasiye masrafı, gıda masrafı veya giysi masrafıdır, sadece giderlerini karşılama amaçlıdır. Bu konuda hayırseverlerimizden yardımlarını talep ediyoruz. Hayırseverlerimizden gelen bir yardım, Etiyopya’da Arakan’da, Somali’de bir yetimi sevindirmektedir. Ayrıca Özellikle Afrika ülkelerinde su sıkıntısı yaşayan insanların yararlanması için su kuyuları açmaktayız. Açılan su kuyularına hayırsever vatandaşlarımızın ismini vermekteyiz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Deniz Feneri Yozgat’ta 300 Aileye Yardımda Bulundu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 17 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Deniz Feneri Yozgat’ta 300 Aileye Yardımda Bulundu haberi güncellenecektir.

  YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:39
  • Guneş
   06:19
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   16:13
  • Akşam
   18:50
  • Yatsı
   20:18
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı