Gündem Haberleri

  Deniz Feneri’ni unutmayın

  Okan KONURALP / KONYA
  13.05.2011 - 00:07 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya’da, “Bütün mütedeyyin yurttaşlarımıza sesleniyorum, yolsuzluk yapmayacağım, yapanlardan hesap soracağım. Kul hakkı yemeyeceğim, kul hakkı yiyenlerden hesap soracağım. Siyasette zenginleşmeyeceğim. Her kuruşun hesabını vereceğim” dedi.

  Kılıçdaroğlu Konya ve Karaman’da düzenlediği mitinglerde özetle şunları söyledi:

  Şerefimle görev yaptım

  Bütün mütedeyyin insanlarımıza soruyorum, kul hakkı yiyenler yolsuzluk yapanlar Kemal kardeşinizin önüne çıkabilir mi? Sayın Tayyip Erdoğan benim hakkımda ‘SSK’da şu olmuş bu olmuş’ diyor. Ben orada şerefimle görev yaptım. Sende yürek varsa, adam gibi adamsan, korkmuyorsan istediğin televizyon kanalında, istediğin gazetecilerle gel, hesaplaşalım. Ha şunu diyebilir, ‘ben sosyal güvenlik uzmanı değilim. Senin kadar bu konuları bilemem.’ Eyvallah ona da saygımız var. Yanına istediğini al, istersen 5 bakan, istersen 10 bakan, istersen Bakanlar Kurulunu da yanına alırsın. Tek başıma çıkacağım ve senin maskeni indireceğim. Bir Başbakan’a yakışan belgenin tamamını açıklamaktır. Belgenin tamamını açıklamamak ahlaksızlık değil midir? Ama Recep Tayyip Erdoğan’a yakışır. İmzaladığım onbinlerce belgeden biridir o. İçeriğini hatırlamıyorum bile. Alsın bütün belgeleri, devletin arşivi elinde, çıksın karşıma. Arzu ederse çocuklarını da getirsin. Hiçbir şeyden kaçmıyorum. Öyle lig, mig ayaklarına girmesin. Ben çocuklarıma gemicik mi aldım? Ben de politika yapıyorum, o da politika yapıyor. Ben de bu ülke için çalıştığımı söylüyorum, o da bu ülke için çalıştığını söylüyor. Ben hortumcu olmadığımı söylüyorum, o da çıksın ‘ben de hortumcu değilim’ desin.

  Dünyalıklarını yaptılar

  Başörtülü, pantolonlu, tişörtlü ayrımı benim kitabımda yok. Benim kitabımda vatandaş var. Mütedeyyin kardeşlerimizin Deniz Feneri’ni unutmamasını rica ediyorum. Biz, sultan gibi firavun gibi değil, halkına zulmeden değil halkına hizmet eden kul hakkı yemeyen insan istiyoruz. Bunun sıkıntısını en çok Konyalılar yaşadı. Burada bir holding faciası yaşandı. Almanya’da yaşayan Konyalılar’dan 8 milyar Euro hortumladılar. Bunların ustalıkları da sahte. ‘Yürütmenin başıyım’ diyordun. Biliyoruz sen yürütmenin başısın, o işlerin ustasısın. 9 yıldır ülkeyi yönetiyorlar. Rüşvetle, yolsuzlukla dünyaya rezil ettiniz Türkiye’yi. 2002’de vatandaşın borcu 6 milyar 605 milyon lira. 2010’da ise 175 milyar 633 milyon lira. Diyorlar ki ‘CHP gelirse faizler yükselir.’ Bütün Türkiye duysun; CHP iktidarında vatandaşı borç batağından kurtarmak benim boynumun borcudur. Acaba bu iktidarın borcu var mı? Dünyalıklarını yaptılar, vatandaşı borç batağına soktular.

  YGS çağrısı

  Allah aşkına, şifre varsa nasıl kopya olmaz? Şifreyi birisi için, yandaşın için yaparsın. Anneler, çocuklarının umutlarıyla oynayanlara oy vermeyin. Çocuklarımız, annenize, babanıza, amcanıza, teyzenize söyleyin, ‘Umutlarımla oynayanlara oy vermeyin’ çağrısı yapın. Oy vermeyin ki derslerini alsınlar.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı