İZMİR HABERLERİ

Deniz Feneri’nden Suriyeli 2 Bin Aileye Yardım

IHA
24.02.2015 - 15:01Son Güncelleme :

SURİYE’DEKİ İÇ SAVAŞTAN GELEREK İZMİR'E SIĞINAN SURİYELİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE, İZMİR DENİZ FENERİ EGE TEMSİLCİĞİ GİYİM YARDIMINDA BULUNACAK. SURİYELİ İHTİYAÇ SAHİPLERİ DENİZ FENERİ GİYİM MAĞAZASINA GELEREK BEĞENDİKLERİ ELBİSELERİ ALABİLECEK.

IHA

Suriye’deki iç savaştan kaçarak İzmir’e sığınan ihtiyaç sahiplerine, İzmir Deniz Feneri Ege Temsilciği giyim yardımında bulunacak.
Suriye’deki savaştan kaçarak İzmir’e yerleşen 2 bin ihtiyaç sahibi Suriyeli vatandaşın beğendiği elbiseyi alabileceğini belirten İzmir Deniz Feneri Ege Temsilcisi Harun Ece, iki hafta boyunca sadece Suriye’deki savaştan kaçan muhtaç sahiplerine giyim yardımında bulunacaklarını söyledi. Bu iki haftalık süreçte yaklaşık 2 bin Suriyeli muhtaç sahibini giydirmeyi hedeflediklerini ifade eden Ece, “Hazırlıklarımızı yaptık, malzemelerimizi hazırladık. Lojistik merkezimizde buraya, ihtiyaç duydukça buradan eksildikçe oradan aktarma yapacağız. Kişi başı ortalamam sekiz ile on parça arası bir yardım yapılacak ve her parçadan sadece bir adet alınabilecek. Bizim planlamamız sekiz ile on parça arasında ama bu tabiki değişiklik gösterebilir, ihtiyaç sahibinin beğenisine sunduğumuz için. Gelen muhtaç sahiplerinden kimlik kartlarının fotokopilerini alıyoruz bu şekilde kayıt altına alıp ihtiyaç sahibi olup olmadığını kontrol ediyoruz. Ama bunu özellikle Suriyeli olduğunu anlamak için yapıyoruz, zaten gelenlerin yüzde 98’i ihtiyaç sahibi. Bu 15 gün içinde sadece giysi yardımlarımız olacak. Ondan sonra zaten normal devam eden yardımlarımız da olacak. Bizim amacımız temel ihtiyaçlarını karşılayıp onları çalışabilir duruma getirmek, yoksa tüm ihtiyaçlar karşılandığı taktirde bize bağlı kalarak çalışmamaya başlanır ki bu da bir süreden sonra önümüzü tıkar. Bu iki durumu gözeterek onları çalışmaya tasvip etmeye çalışıyoruz. Bu kendi insanımız içinde uyguladığımız bir durum” diye konuştu.
2014 yılında Deniz Feneri olarak Türkiye’de 51 Milyonluk yardım dağıttıklarını da sözlerine ekleyen Ece, bir önceki yıla göre yüzde 30 artış sağladıklarını belirtti. Toplumun teveccühü arttıkça bizim yardımlarımızda artacak diyen Ece, “İnsanlara yardım etmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Deniz Feneri’nden Suriyeli 2 Bin Aileye Yardım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 15 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Deniz Feneri’nden Suriyeli 2 Bin Aileye Yardım haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

26 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  07:41
 • Öğle
  13:30
 • İkindi
  16:36
 • Akşam
  19:08
 • Yatsı
  20:23
Sayfa Başı