« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Deniz depremi

Fenerbahçeli futbolcunun lehine oy kullanan Erkan Vardarlı ve Gürol Kaynak, kararın olumsuz çıkması üzerine görevlerinden istifa ettiler. Kuruldan bir istifa daha çıkarsa, Futbol Federasyonu genel kurula gidecek. Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, dün akşam yaptığı toplantıda, Fenerbahçeli Deniz Barış'ın lisansını oy çokluğuyla iptal edince, kıyamet koptu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Federasyonun Levent'teki binasındaki toplantının ardından yapılan açıklamada, Deniz Barış'ın doğmuş borcunu ödemediğinden ve borçlu şekilde futbol oynayamayacağından lisansını iptal edildiği bildirildi. Deniz Barış, bu kararla sezonu erken kapamış oldu.

Kararlarından dönmediler

Tahkim Kurulu toplantısında büyük olaylar yaşandı. 2'ye karşı 3 oyla Deniz Barış'ın lisansının iptal edilmesi üzerine futbolcunun lehine oy kullanan Erkan Vardarlı ve Gürol Kaynak istifa etti. Tahkim Kurulu Başkanı Selçuk Öztek'in, istifaların durdurulması için verdiği çabalar ise sonuçsuz kaldı. Bu futbolcunun lisansının iptal edilmesinin haksız olduğunu öne süren Erkan Vardarlı ve Gürol Kaynak istifalarını yazılı olarak Tahkim Kurulu Başkanı Selçuk Öztek'e verdiler.

Kaos kapıda

Bu istifalar sonrası, Tahkim Kurulu'ndaki durum iyice kritik hale geldi. İstifa eden üyelerin yerine, yedek üyeler pazartesi günü Tahkim Kurulu'nda göreve başlayacak. Bu beş kişiden biri daha istifa ederse, büyük kaos olacak ve yeni bir üye seçilebilmesi için, Futbol Federasyonu'nun genel kurula gitmesi gerekecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz