Gündem Haberleri

  Deniz Bölükbaşı kimdir

  Hürriyet Haber
  21.05.2011 - 13:42 | Son Güncelleme:

  Yaşanan "kaset skandalı" nedeniyle istifa eden MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Deniz Bölükbaşı, 25 Ekim 1949'da Ankara'da doğdu.

  23. Dönem Ankara Milletvekili olan Bölükbaşı, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.

  Dışişleri Bakanlığı'nın merkez teşkilatında çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra, Atina ve Bonn Büyükelçilikleri'nde Elçi Müsteşarlığı görevlerinde bulundu. Lizbon Büyükelçisi olarak görev yaptı. Dışişleri Bakanlığı Birinci Hukuk Müşavirliği görevini yürüttü. Başbakan Yardımcısı Dış Politika Başdanışmanlığına atandı. Cenevre Dünya Ticaret Örgütü nezdinde Türkiye Daimi Temsilcisi oldu. 23. Dönem'de Parlamentolararası Birlik (PAB) Türk Grubu Üyesi oldu.

  Tartışmalı 1 Mart tezkeresi sürecinde Türkiye tarafının en üst düzey diplomatik temsilcisi olan Bölükbaşı, ABD ile müzakereleri yürüten isim olarak hatırlanıyor.

  Partideki görevlerinden ve Ankara milletvekili adaylığından istifa eden Bölükbaşı yaptığı yazılı açıklamada, MHP'nin siyasi varlığına kastetmeyi amaçlayan bir internet sitesinde şahsını da hedef alan iddiaların yer aldığını bildirdi.

  Bölükbaşı, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

  “Bu iftira ve tehditlerle ilgili olarak adli makamlar soruşturma  başlatmıştır.

  12 Haziran 2011 seçimlerine gidilen süreçte bu tezgah ve sahte suçlamalar vesilesiyle MHP'ye zarar verecek tartışmalara hiçbir şekilde yer bırakmamak  düşüncesiyle Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerimden ve milletvekili adaylığından istifa etmiş  bulunuyorum.

  Bu çirkin siyasi tezgahın arkasındaki yurtiçi ve yurtdışı karanlık yüzler sürmekte olan adli soruşturmada ortaya çıkacaktır.

  Türkiye'nin millet ve devlet olarak karşı karşıya bulunduğu beka sorunlarının ve ihanet kuşatmasının giderek ağırlaştığı bugünkü nazik dönemde Türk milletinin yegane gelecek ümidi Milliyetçi Hareket Partisi'dir.

  Türk Milletinin 12 Haziran'da bu hain suikastı boşa çıkaracağına ve Türkiye'nin milli birliğinin temel harcı ve teminatı olan Milliyetçi Harekete sahip çıkacağına eminim.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı