Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Deniz Baykal'dan Vatikan Büyükelçisi'ne taziye mesajı

  ANKA
  06 Şubat 2006 - 16:56Son Güncelleme : 06 Şubat 2006 - 17:11

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Yüzyılllar boyu hoşgörü merkezi Anadolu topraklarında bir din adamının, kendi mabedinde ibadet ederken öldürülmüş olması hiçbir gerekçeyle mazur gösterilemez ve kabul edilemez" dedi.

  CHP lideri Deniz Baykal Vatikan Büyükelçisi Antonio Lucibello’ya bir mesaj göndererek, Katolik rahip Andrea Santoro’nun Trabzon’da silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmesinden duyduğu üzüntüyü iletti.

  Baykal mesajında, "Barış ve kardeşlik duygularının güçlendirilmesine en çok ihtiyaç duyulan günümüzde, rahip Santore’nin öldürülmesini şiddetle kınıyorum" dedi.

  "Yüzyılllar boyu hoşgörü merkezi Anadolu topraklarında bir din adamının, kendi mabedinde ibadet ederken öldürülmüş olması hiçbir gerekçeyle mazur gösterilemez ve kabul edilemez" diyen Baykal, katil veya yönlendiricilerinin en kısa sürede yakalanarak adalete teslim edimesini ve cezalandırılmasını beklediğini söyledi.

  Yaşanan acı olayın halklar arasında kardeşlik duygularının gelişmesine engel olmamasını dileyen Baykal, Santoro’nun ailesi başta olmak üzere tüm Katolik camiasına başsağlığı diledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı