ANTALYA HABERLERİ

Deneylerle Bilim Yaz Okulu’na Yoğun İlgi

IHA
28.07.2015 - 10:57Son Güncelleme : 28.07.2015 - 10:58

AÜ'NÜN DENEYLERLE YAZ BİLİM OKULU, BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.

IHA

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) AKİŞMER desteği ile başlatılan ve çocuklara yeni bakış açıları kazandırmayı amaçlayan Deneylerle Bilim Yaz Okulu projesi büyük ilgi gördü.
İlk dönemi 7 - 17 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen Deneylerle Bilim Yaz Okulu projesinin ikinci dönemi, 20 Temmuz’da öğrencilerin yoğun ilgisiyle başladı. Proje kapsamında gerçekleştirilen pratik etkinlikler ile öğrenciler bir taraftan zihinsel ve motor becerilerini geliştirme imkanı bulurken bir taraftan da bilimin eğlenceli yüzünü tanıma fırsatı buluyor.
Deneylerle Bilim Yaz Okulu projesinin ilk dönemimde elde edilen sonuçları değerlendiren Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Memduh Sami Taner, “Okullarımızda deneye dayalı öğretim etkinlikleri oldukça azdır. Gerçekleştirdiğimiz iki haftalık eğitimlerde bunu açıkça gördük. Zira çocuklarımızın çok temel deneyleri dahi yapmamış olduklarını gözlemledik” dedi. Öğrencilerin bir kısmında el-göz-kas koordinasyonun maalesef çok zayıf olduğunu tespit ettiklerini aktaran Doç. Dr. Memduh Sami Taner, “El becerileri veya motor becerileri dediğimiz bazı maharetlerin geliştirilmesi kişinin kendi işlerini mutlu bir şekilde yapmaları açısından önemli bir konudur. Yaptığımız deneylerde çocukların bu konuda eksikliklerini yoğun olarak izledik” diye konuştu. Eğitimlerde, çoğu çocuğun güzel yazı yazma konusunda yetersiz olduğunu gözlemlediklerini de dile getiren Doç. Dr. Taner, çağımızda yoğun şekilde kullanılan tuşlu veya dokunmatik yazma alışkanlıklarının klasik yazı yazma becerisine büyük darbe vurduğu söyledi.
Ebeveynlerin Deneylerle Yaz Okulu projesine olan ilgisini de değerlendiren Doç. Dr. Taner, nne ve babaların çocuklarının deney yapıyor olmasından dolayı mutluluk duyduklarını ve çocuklarının eğitimden büyük keyif aldıklarını söylediklerini aktardı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Deneylerle Bilim Yaz Okulu’na Yoğun İlgi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Deneylerle Bilim Yaz Okulu’na Yoğun İlgi haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:05
  • Guneş
   06:40
  • Öğle
   12:59
  • İkindi
   16:24
  • Akşam
   18:59
  • Yatsı
   20:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı