Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Deney kurbanı Mert yardım bekliyor

  İSTANBUL (AA)
  22 Aralık 2014 - 19:42Son Güncelleme : 22 Aralık 2014 - 19:46

  Üsküdar Ali Fuat Başgil Ortaokulu'nda Fen Bilgisi dersinde yapılan deney sırasında meydana gelen patlama sonucu yüzü ve gözlerinde yanıklar oluşan 11 yaşındaki Mert Öztoprak'ın sağ gözü görmeye başladı. Mert'in annesi Ayşe Öztoprak, "Çocuğumu özele de götürmek istiyorum ancak imkanım yok. Eşim emekli, ben çalışmıyorum. Bize yardım etmelerini istiyorum. Ben bir anneyim içim yanıyor çocuğuma baktıkça. Allah rızası için bana yardım etsinler" dedi.

  Tedavisinin ardından hastaneden taburcu edilen Öztoprak'ın sağlık durumuna ilişkin AA muhabirine açıklama yapan baba Mehmet Öztoprak, oğlunun 3 Aralık'ta öğretmeni Mehmet Aslan'ın yaptığı deneye yardım ederken meydana gelen patlamada yaralandığını hatırlattı. Öztoprak, oğlunun yüzünde oluşan 2. ve 3. derece yanıkların yanı sıra, gözlerinin de yandığını ve iki gözünün uzun süre kapalı kaldığını anlatarak, "Önceliğimiz, oğlumun iyileşmesi. Sol gözü şu anda görmüyor. 10 gün sonra tekrar bir kontrole gideceğiz. Sağ gözü de yaklaşık yüzde 90 görüyor ve 'daha iyi olacak' deniliyor. Bu olayda çok büyük ihmal var. Bu yapılacak bir şey değil. Sorumlular kimse cezalandırılsın. Sonuna kadar davacıyım. Sonuna kadar da mücadele edeceğim. Çocuğumun hayalleri vardı. Futbolcu olmak istiyordu, derslerinde de çok iyiydi. Beylerbeyi Spor Kulübü'nde lisanslı oyuncu. Şimdi hayalleri yok oldu. Dua ediyoruz inşallah gözü iyileşir" diye konuştu. Oğlunun şu ana kadar yanıkları ve gözü için 7 operasyon geçirdiğine dikkati çeken Öztoprak, şunları söyledi:

  "Çocuğum çok ıstırap çekti. Biz de onla beraber ağladık. Şimdi sağ gözünün görmesine çok seviniyoruz. Zaman ne gösterecek bilmiyoruz. İlgililerden yardım bekliyoruz. Oğlumun psikolojik tedavi görmesini istiyoruz. Işık yakarken korkuyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yardım bekliyoruz."

  "BİZE YARDIM ETMELERİNİ İSTİYORUM"

  Mert'in annesi Ayşe Öztoprak da olayı oğlunun arkadaşının kendisine haber verdiğini ve hemen hastaneye gittiğini aktararak, "Olayda hocanın ihmali varmış. Gelen arkadaşı da aynısı söyledi. Oğlumu önce Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırmışlar. Daha sonra Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. 15-20 gündür hastanedeyiz. Allah'a şükür sağ gözü açıldı ama sol görmüyor. İnşallah görecek, dua ediyorum. Çocuğumu özele de götürmek istiyorum ancak imkanım yok. Eşim emekli, ben çalışmıyorum. Bize yardım etmelerini istiyorum. Ben bir anneyim içim yanıyor çocuğuma baktıkça. Allah rızası için bana yardım etsinler. Tek isteğim çocuğumun gözlerinin tekrar görmesi. Çocuğumu öpmeyi özledim. Sarılamıyorum bile çünkü ağrısı, sızısı var. Suçlular cezasını çeksin, benim canım yanıyor" ifadelerini kullandı.

  Mert Öztoprak ise olayın ardından hastaneye gitmek için uzun süre ambulans beklediklerini söyleyerek, "Geldiklerinde gözüm çok kötüydü hemen yıkamaya başladılar. Gözlerim hiç gözükmüyordu. O anda belki de kör bile olabilirdim. Bir maske alsalar, önlük ve eldiven olsaydı, belki bunların hiçbiri olmayacaktı" dedi. Öztoprak, sağ gözü gördüğü için mutlu olduğunu anlatarak, "15 gün boyunca iki gözüm de görmüyordu. Hiçbir ihtiyacımı kendim karşılayamıyordum. Allah'a şükürler olsun sağ gözüm biraz görüyor. O karanlık dünyadan çıktım. Çok güzel oldu. Sol gözümün iyileşmesi bayağı uzun sürecekmiş. Bir gelişme de yok. Onun için biraz korkuyoruz. İnşallah iyileşir" şeklinde konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı