« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Denetleme Kurulu'ndan yalanlama

Ankaragücü Spor Kulübü Denetleme Kurulu, kulübün 30 Ekim pazar günü yapılacak olağanüstü genel kurulunun erteleneceğine ilişkin haberleri yalanladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Denetim Kurulu Üyeleri Metin Veziroğlu, Engin Su ve Mehmet Aymelek tarafından yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında denetleme kurulu rapor problemi nedeniyle olağanüstü genel kurulun erteleneceğine ilişkin haberlerin yer aldığı bildirildi.

Bu haberlerin tamamen mesnetsiz ve yersiz olduğunun belirtildiği açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Denetleme kurulumuz 13 Ekim 2011 tarihli yazısı ve devamında kulüp başkanlığına yazdığı yazılarda denetim yapacağını bildirmiş ayrıca da talep ettiği evraklarla ilişkin teslim yeri olarak da MKE Ankaragücü Spor Kulübü'nün Beştepe mevkisindeki kanuni adresini belirtmiştir. Dolayısıyla kurulumuzun spor kulübümüze ilişkin bilgi, belge, defter ve evraklarını kulübün dışında denetleme gibi hiç bir talebi olmamıştır. Kurulumuz daha önce de mevcut olan bilgi, belge ve evraklarına başlattığı inceleme döneminde de elde ettiği bilgi, belge ve evrakları da ekleyerek çalışmalarını tamamlamıştır. Çalışmalar sonucu hazırlanmış olan denetleme kurulu raporu MKE Ankaragücü Spor Kulübü'nün tüzüğünün 37/6 maddesi gereğince 30.10.2011 tarihinde yapılacak olan olağanüstü genel kurula sunulacaktır. Yanlış ve mesnetsiz yapılan açıklamalar karşısında kamuoyunu, kulüp delegelerini ve Ankaragücü camiasını bilgi kirliliğinden arındırmak maksadıyla bu açıklama kurulumuzca yapılmıştır.”

Bunları da Beğenebilirsiniz