ANTALYA HABERLERİ

Demre'de kitap okuma etkinliği

DHA
29.03.2017 - 14:33Son Güncelleme :
DHA

 

Ahmet ACAR/DEMRE, (DHA) - ANTALYA'nın Demre İlçesi'nde Kütüphaneler Haftası dolayısıyla kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Demre'de 53'üncü Kütüphaneler Haftası dolayısıyla '81 ilde Kitap Okuyoruz' adlı etkinlik düzenlendi. Cumhuriyet Alanı'ndaki etkinliğe Kaymakam Murat Uz, Belediye Başkanı Süleyman Topcu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Coşkun, diğer kamu kurumlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve memurlar katıldı.

Etkinlikte katılımcılar kendilerine verilen kitapları yaklaşık yarım saat boyunca okudu. Belediye Başkanı Süleyman Topcu'nun okumak için seçtiği Jack Landon'un 'Ölüme Meydan Okuyan Adam' kitabı esprilere neden oldu. Dağıtılan kitaplar okunmak üzere katılımcılarda kaldı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Selma Gök, "Etkinliğin amacı halkımızın kitap ve kütüphaneye olan ilgisini artırmak, okuma alışkanlığı ve okuma kültürü konusunda farkındalık yaratmak. Bu etkinlik ülkemizde 6 yıldır düzenleniyor. Demre'de ilk kez kamuya açık alanda bu etkinliği düzenliyoruz. Halkımızı Demre Kütüphanesi'nde kitap alarak, kütüphaneye gelerek kitap okumaya davet ediyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Demre'de kitap okuma etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 14 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Demre'de kitap okuma etkinliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı