Gündem Haberleri

  Demokrat Parti'de seçim depremi

  Hürriyet Haber
  23.07.2007 - 00:47 | Son Güncelleme:

  Anavatan ile birleşmeyi başaramamasının ardından eleştiri oklarının hedefi olan Mehmet Ağar, partisinin oy oranı yüzde 5,6'da kalınca istifa etti.

  Seçim sonuçlarının yarısı bile belli olmadan ilk istifa geldi. Anavatan ile birleşmeyi başaramamasının ardından eleştiri oklarının hedefi olan Mehmet Ağar, partisinin oy oranı yüzde 5,6'da kalınca istifa etti.

  Ağar, DP Basın Müşaviri Necmi Hatipoğlu aracılığıyla yaptığı açıklamada, "Demokrat Parti Genel Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Kamuoyuna ve Demokrat Parti'ye gönül veren aziz dava arkadaşlarımın bilgisine saygıyla duyururum" dedi.

  Hatipoğlu, konuyla ilgili detayların önümüzdeki günlerde açıklanacağını belirterek, gelen seçim sonuçlarına göre Ağar'ın bu konudaki tavrının net olacağını söylediğini hatırlattı.

  İKİNCİ İSTİFA KANDEMİR'DEN

  Demokrat Parti'de, Genel başkan Mehmet Ağar'ın ardından Genel Başkan Yardımcısı Nüzhet Kandemir de görevinden istifa etti.

  Milletvekili genel seçimi sonuçlarının büyük oranda ortaya çıkmasıyla DP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın ardından genel başkan yardımcısı Nüzhet Kandemir de partideki görevinden istifa etti.

  OLAĞANÜSTÜ KONGREYE GİDİLECEK

  Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın istifa etmesinin ardından parti olağanüstü kongreye gidecek.

  Ağar'ın milletvekili genel seçimleri sonuçlarının ortaya çıkmasının ardından genel başkanlık görevinden istifasından sonra, tüzüğe göre, DP Merkez Karar Kurulu (MKK) ve Genel İdare Kurulu (GİK) birlikte toplanacak.

  Bu kullarda partiyi temsil yetkisi bir üyeye tevdi edilecek, bunun ardından yeni genel başkan seçilmek üzere parti 45 gün içinde olağanüstü büyük kongreye gidecek.

  DP’Lİ YAVUZ: BOYUMUZU 9.54’TEN 5.5’E DÜŞÜRDÜK

  Demokrat Parti Genel İdare Kurulu üyesi Mümtaz Yavuz, seçim sonucunun belli olduğunu belirterek “Boyumuzu 9.54’ten 5.5’e düşürdük” dedi.

  Yavuz, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, DP’nin bu seçimlerde oy oranlarının düşmesinden duydukları üzüntüyü dile getirdi. En kısa zamanda teşkilatlarını, genel idare kurullarını ve Merkez Karar Kurulunu toplayacaklarını kaydeden Yavuz, partinin geleceğinin ne olacağına yönelik karar vereceklerini bildirdi.

  Yavuz, “Şu aşamada, sadece duyduğumuz üzüntüyü ifade etmek istiyorum. Partimiz için ne hayırlı olacaksa yetkili kurullarımız o yönde karar alacak. Partinin başarısı için kararlar alınacak" dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı