KAYSERİ HABERLERİ

Demokrat Parti Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal:

IHA
23.10.2015 - 09:28Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KAYSERİ

IHA

Demokrat Parti Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal, çözümsüzlüğü derinleştiren muhalefet anlayışına karşı olduklarını belirterek, "Türkiye’yi kaosa sürükleyemezsiniz" dedi.
Demokrat Parti Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal, "Milletimiz partilerden çare bekliyor" diyerek, " Türkiye’ye çözümsüzlüğü dayatanlara milletimiz cevabını vermelidir. Bugün çözümsüzlüğü derinleştiren muhalefet anlayışına karşı iddiamız şudur; Türkiye’yi kaosa sürükleyemezsiniz. Türkiye’de bölünmüşlüğü, kutuplaşmışlığı derinleştirerek yarınlara taşıyamazsınız. Bizim iddiamız, anaların tabutlara, mezar taşlarına değil, evlatlarına sarılabildiği bir Türkiye’dir. Bunu da inşa etme zamanıdır. Açık yüreklilikle ifade ediyoruz, Meclis’te temsil edilecek beşinci parti Demokrat Parti’dir" ifadesinde bulundu.
Özbakkal, "Türkiye’nin bırakın 5’inci partisi olmayı, aslında 4’üncü partisi Demokrat Parti olmalıydı. Merkez sağın olmadığı bir Meclis tablosu içinde, 7 Haziran sonrası yaşananlar ispat etmiştir ki; Türkiye’de koalisyonlar bile biz olmadan kurulamaz. Bugün kutuplaşan, bölünen Türkiye’yi yeniden milli ve dini değerlerimizi merkeze alan, Cumhuriyet’in ve demokrasimizin değerlerini merkeze alan bir şekilde bir ortak paydada buluşturacak tek irade Demokrat Parti’dir" diyerek şu şekilde konuştu:
"Parlamenter demokrasimiz maalesef bugün işleyemez haldedir. Ülkemizin başkentinde bombalar patlamış, Avrupa başkenti olacağını iddia ettiğimiz baş şehrimizin, neredeyse bir Orta Doğu’nun başkenti haline geldiği bir zeminde maalesef Türkiye’nin toplum kesimlerinin, siyasi partilerin bir araya gelmekte zorlandığı bir dönemi yaşıyoruz. Bu tabloyu Türkiye hak etmiyor.
İşte bugün bu büyük ülkede demokrasiyi yeniden kuralları ile yerine oturttuğumuz, yeniden bu ülkede, adaletin firar ettiği ülkede, yeniden adalet demek zorundayız. Türkiye’de yeniden Anadolu’nun her yerinde alın terlerinin karşılığını alamayan çiftçimizin önümüzdeki asırda gıda savaşlarının olacağı, gelişecek rekabette Türk insanının, Türk milletinin alması gereken payı alması gerekmektedir. Bunu da yeni nesil Türkiye programı adını verdiğimiz programımız ile yapacağız."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Demokrat Parti Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 09 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Demokrat Parti Kayseri İl Başkanı İsmet Özbakkal: haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:39
 • Guneş
  07:21
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  18:59
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı