ANTALYA HABERLERİ

'Demokrasi Mücadelesi' Akseki'de konuşuldu

DHA
24.10.2016 - 16:46Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'nın düzenlediği Yeni Türkiye Buluşmaları Konferans Dizisi, '15 Temmuz Demokrasi Mücadelesi' konusuyla Akseki'de yapıldı.

Siyaset Bilimci Dr. Murat Yılmaz'ın oturum yöneticiliğini yaptığı konferansa konuşmacı olarak Prof. Dr. Salih Yılmaz, Prof. Dr. Muharrem Kılıç ve Yrd. Doç. Dr. Levent Yılmaz katıldı. Konferansı Akseki Belediye Başkanı İsmet Uysal, Ak Parti Akseki İlçe Başkanı Mehmet Özdilek, Akseki İlçe Koordinatörü İbrahim Özkan, Kültür Şube Müdürü Mustafa Ermiş ve çok sayıda Aksekili vatandaş izledi.

"DARBE GİRİŞİMİNİN ÖTESİNDE İŞGAL HAREKETİDİR"

Türkiye'nin belli periyotlarla darbelere tanık olduğunu belirten Prof. Dr. Muharrem Kılıç, "Bu darbe girişimine tanımlama yapmak istersek bunu; darbe kalkışmasının ötesinde bir işgal hareketi olarak ifade edebiliriz. Bunun diğer darbelerden farkı her şeyden önce vesayet biçiminin farklı olmasından kaynaklanmasıdır" dedi.

"BU TOPYEKUN BİR MÜCADELE"

Hain darbe kalkışmasında yaşadıklarını saniye saniye anlatan Prof. Dr. Salih Yılmaz'ın, "Herkes şehit olmayı göze alıp bombaların üzerine koşuyordu" şeklindeki sözleri salonda duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Yrd. Doç. Dr. Levent Yılmaz ise "Bu topyekun bir mücadele, topyekun bir savaş. Artık savaşların şekli değişti. Eskisi gibi cephe savaşı yok. Ekonomik savaş, algı savaşı, medya savaşı, siyasi savaşlar var. Onun için şu an savaştayız ve her an teyakkuz halinde olmalıyız" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden 'Demokrasi Mücadelesi' Akseki'de konuşuldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ekim 2016 tarihinde saat 16 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Demokrasi Mücadelesi' Akseki'de konuşuldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı