Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Demokrasi karşıtlarını kırbaçlayacak

  Hürriyet Haber
  03 Nisan 1998 - 00:00Son Güncelleme : 03 Nisan 1998 - 00:01

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Tayyip Erdoğan, Kazakistan'ın Almatı Valisi Zamanbek Nurkadılov tarafından armağan edilen gümüş işlemeli kırbacı, demokrasi karşıtlarına karşı kullanabileceğini söyledi.

  Kazakistan'ın Almatı kenti ile İstanbul arasındaki kardeş kent antlaşması, dün Almatı Valisi Zamanbek Nurkadılov ile Tayyip Erdoğan tarafından imzalandı. Törende konuşan Nurkadılov ile Erdoğan, iki ülke halkının kardeşliğini vurguladılar.

  Erdoğan'a, Kazak sultanlarının giydiği, 'Çapan' adı verilen giysiyi armağan eden Nurkadılov, ‘‘Antlaşmayı bu kıyafetle imzalamanızı istiyorum’’ dedi. Erdoğan'a bir at ile gümüş işlemeli geyik ayağından yapılmış bir kırbaç da armağan eden konuk Vali, THY uçağına kabul edilmeyen atın, karayolu ile gönderileceğini söyledi. Armağan edilen kırbacı, bir kısım medyaya mı, yoksa belediye görevlilerine karşı mı kullanacağı, şaka yollu tartışılırken, Erdoğan, ‘‘Kırbaç, demokrasi muhaliflerine karşı kullanılabilir’’ dedi.

  Tören sonrası basın mensuplarının FP'li belediye başkanlarının görevden alınışı konusundaki sorularını yanıtlamak zorunda kalan Erdoğan, görevden alınmayı aklının ucundan bile geçirmediğini belirterek, ‘‘Ben sadece, deliler gibi hizmet düşünüyorum. Biz alnımız dik olarak geldik, dik olarak görevimize devam ediyoruz. Bunları devlet ciddiyetine düşürülmüş bir gölge olarak görüyorum’’ dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı