« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Demokrasi dersi

Beşiktaş Kulübü Başkanı, "Yüreğim şampiyonluk ve ekonomik olarak güçlü bir kulüp oluşumu için çarpıyor. Kongrede hedeflerimizi ve düşüncelerimizi camiamızla paylaşacağız" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Kongre saat 10.00’da

Beşiktaş’ta gözler bugünkü genel mali kongreye çevrildi. Kongre öncesi başkan Yıldırım Demirören, "Kimseyle sorunumuz yok. Herkesi kongreye bekliyorum. Burada Beşiktaş’ın geleceğini oluşturacak projeleri konuşacağız" dedi. Yıldırım Demirören, "Yüreğim şampiyonluk ve ekonomik olarak güçlü bir kulüp oluşumu için çarpıyor. Bu konuda gerekli bilgi, birikim ve tecrübeleri kazandım. Hatalarımız oldu. Ama bundan sonra hata yapma şansımız yok. Kongrede hedeflerimizi ve düşüncelerimizi camiamızla paylaşacağız.

Atılım yapacağız

Beşiktaş büyük bir camiadır. Kimse kongrede kavga çıkmasını beklemesin. Biz her zaman olduğu gibi yine kongremizde demokrasi dersi vereceğiz" diye konuştu. Başkan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bazı sıkıntıları camia olarak yaşıyoruz. Bunları pazartesi (yarın) gününden itibaren hep birlikte çözeceğiz. Başarıya ulaşmak için sabretmek ve mücadele eden takıma şans tanımak gereklidir. Bu amaçla, yönetim olarak her türlü yeni atılımı yapmaya devam edeceğimizden de kimsenin şüphesi olmasın."

İbra edecekler

Beşiktaş’ın önemli dernek ve grupları, yönetimi ibra edeceklerini açıkladı. Beşiktaş İdealist Grubu’nun önemli isimlerinden Yılmaz Ekergil, Sedat Kesen, Metin Keçeli, Emin Önal, Turgay Ciner, Zafer Yıldırım, Bahattin Demir, Mehmet Kazancı, Cemil Kazancı, Mahmut Naibi ile birlikte Siyah Beyaz, 1903 Beşiktaş Cemiyeti, Mersin BJK, Bursa BJK, Adana, Ankara BJK İşadamları, Ege BJK, Denizli, Sakarya ve İnegöl dernek ve grupların idarecileri başkan Yıldırım Demirören’e destek vereceklerini belirtti.

2 bin kişi bekleniyor

DİVAN Kurulu Başkanı Şeref Nasır, tartışmalı geçmesi beklenen Yıllık Olağan Mali ve İdari Genel Kurul Toplantısı için üyeleri sağduyulu olmaya çağırdı. Nasır, kongreye aidatını yatırmış 12 bin 82 üyenin katılma hakkının bulunduğunu, 2 bin kişinin üzerinde üyenin kongreye katılacağını tahmin ettiğini de sözlerine ekledi. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı Anadolu Auditorium’undaki genel kurul, saat 10.00’da başlayacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz