ÇORUM HABERLERİ

Demiryolu Konusundaki Eleştirilere Cevap Veren Rumi Bekiroğlu;

IHA
27.10.2015 - 18:08Son Güncelleme :

AK PARTİ ÇORUM İL BAŞKANI RUMİ BEKİROĞLU

IHA

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Adayı Prof. Dr. Vahit Doğan’ın partilerine yönelik yaptığı eleştirilere cevap verdi.
MHP’li adayın 13 yıllık AK Parti iktidarıyla ilgili olarak gerçeği yansıtmayan, halkı kandırmaya yönelik bir takım söylemlerde bulunarak 1 Kasım öncesinde partilerini yıpratmaya çalıştığını ifade eden İl Başkanı Bekiroğlu, demiryolu projesi ile ilgili eleştirilere de projenin geldiği durum hakkında bilgiler aktararak cevap verdi.
Çorum açısından son derece önemli olan ve tarihinin de en büyük yatırımı olarak görülen Demiryolu projesinin hükümet programı olarak aşama aşama devam ettiğini söyleyen Bekiroğlu, Çorum’un yaklaşık yüz yıllık özlemi demiryolu projesinin artık somut bir hale geldiğini vurguladı.
Proje ile 289 kilometre uzunluğunda hızlı, çift hatlı elektrikli ve sinyalli bir demiryolu yapılacağını anlatan Bekiroğlu, Karadeniz’i İç Anadolu’ya ve Akdeniz Bölgesi’ne bağlayacak ve ülkemizin en önemli kuzey-güney aksı olacak proje ile söz konusu koridor yüksek standartlı hale dönüştürüleceğini kaydetti. Bekiroğlu, Demiryolu ile yıllık 2,5 milyon yolcu ve 3,25 milyon ton yük taşınması hedeflenen projenin toplam maliyeti 5,5 milyon TL olarak açıkladı.
Sürecin hızlı bir şekilde yürütülmesi için kesin proje hazırlama ihaleleri Delice-Çorum, Çorum-Merzifon ve Merzifon-Samsun olmak üzere 3 kesim halinde planlandığını söyleyen Bekiroğlu, Delice-Çorum kesiminin ön yeterlilik ihalesi Haziran ayında, yaklaşık 96 kilometre’lik ’Çorum-Merzifon Demiryolu Etüt Proje, Mühendislik ve Danışmanlık Hizmet Alımı’ işinin ise Eylül ayında yapıldığını hatırlattı. Bekiroğlu, önümüzdeki günlerde de Merzifon-Samsun bölümünün ihalesinin yapılacağına, yaklaşık 19 milyon lira yatırım bedelli Mühendislik Hizmetleri ve Uygulama Projesi’nin böylelikle 2 yılda tamamlanacağını vurguladı.
13 yıldır iktidarda bulunan AK Parti’nin ve AK kadroların icraatlarıyla, hizmetleriyle halkın karşısında olduğunu, 1 Kasım’dan sonra da olmaya devam edeceğini ifade eden Bekiroğlu, verdikleri sözleri takibini yaparak adım adım gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirterek, “MHP’nin hükümet olduğu yıllarda hayal bile edilmeyen projeleri gerçekleştirdik” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden Demiryolu Konusundaki Eleştirilere Cevap Veren Rumi Bekiroğlu; hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 18 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Demiryolu Konusundaki Eleştirilere Cevap Veren Rumi Bekiroğlu; haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı