Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Demirtaş Kürtçe konuştu, Meclis TV kesmedi

  ANKA
  22 Şubat 2011 - 15:29Son Güncelleme : 22 Şubat 2011 - 16:28

  BDP lideri Selahattin Demirtaş, grup konuşmasının son bölümünü Kürtçe olarak yaptı. İki yıl önce Ahmet Türk'ün konuşmasını kesen Meclis TV bu kez yayına devam etti.

  DEMİRTAŞ: "SEÇİMDE İKİ SANDIK OLSUN"

  21 Şubat Uluslararası Anadil Günü nedeniyle önceki yıl kapatılan DTP’nin Genel Başkanı Ahmet Türk’ün grup toplantısında Kürtçe konuştuğunu TRT’nin yayını kestiğini ve Türk hakkında dava açıldığını ifade eden Demirtaş, “Bu konuşmalarım esnasında Meclis Televizyonu’nun yayınını kesmemiş olduğunu umut ediyorum. Eğer seçilip görev yaptığım parlamentoda kendi grubumda yılda bir defa olsa bile kendi anadilimde halka seslenmem engelleniyorsa bu durum ülkemiz açısından bir utanç kaynağı olmaya devam ediyor demektir” diye konuştu.

  Meclis TV ise Demirtaş’ın konuşmasının Kürtçe bölümünde önce yayını kesti ardından yeniden yayına girdi. Meclis Tv, Demirtaş’ın konuşmasını 6 dakika boyunca verirken, yayını da zamanında kesti. BDP Grubu’na kapatılan DTP’nin eski genel başkanı Ahmet Türk ile eski milletvekili Aysel Tuğluk da katılırken, Türk grup konuşmasının ardından Selahattin Demirtaş’ı kutladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı