Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Demirörenler kız verdi

Eymen Demirören ile Ali Eyüpoğlu, geçtiğimiz hafta Kıbrıs’ta aile arasında yapılan nikâh töreni ile evlendi.

Esin-Ergin Demirören çiftinin tek kızı Eymen Demirören, Kıbrıs’ın köklü ailelerinden Eyüpoğulları’nın tek oğlu Ali Eyüpoğlu ile hayatını birleştirdi. 20 kişilik düğün töreni, Girne Savoy Ottoman Palace Hoteli’nin Sultan Sarayı Süiti’nde yapıldı. Eymen Hanım’ın nikâh şahitliğini abisi Bilgin Erdoğan Demirören, Ali Bey’in şahitliğini ise Kıbrıslı şeyh Nazım’ın oğlu Bahattin Adil yaptı.
Nikâhta gelin Vera Wang imzalı beyaz bir elbise, damat ise Malezya Kralı Sultan Arslan şah Perak’ın hediye ettiği damatlığı giydi. Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi Genel Koordinatörü ve ıslam Ülkeleri Kraliyetleri Fahri Business Danışmanı Ali Eyüpoğlu ile yine aynı üniversitede Türkoloji tezini veren, American University Fashion and Design Marketing mezunu Eymen Demirören, nikâhtan sonra Malezya’ya uçtu. Malezya Kralı’nın oğlu Perak Sultanlığı Prensi Raja Ashman, yakın arkadaşı Ali Eyüpoğlu ve eşi için önümüzdeki günlerde Kualakagsa Sarayı’nda bir davet verecek. Esin-Ergin Demirören çifti de, kızları ve damatları balayından döndükten sonra Kanlıca’daki yalılarında düğün daveti düzenleyecek.

Şişesi Dice Kayek imzalı

Uludağ ıçecek, Uludağ Premium adlı maden suyunu, Dice Kayek markasının yaratıcıları Ece ve Ayşe Ege kardeşlerin tasarladığı şişe ve etiket ile piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Lacivert cam şişesi şişecam tarafından üretilen maden suyu, önce seçkin restoranlarda, otellerin mini barlarında ve kafelerde yer alacak. Uludağ ıçecek Grubu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Kızıl, yeni ürünleriyle Türkiye’deki ithal maden suyu markalarına önemli bir rakip olacaklarını söylüyor.

Rana’nın tepsileri

18 senedir finans sektöründe çalışan Rana Korgül, 1995 yılından beridir ahşap boyama sanatı ile uğraşıyor. Özel Üsküdar Amerikan Kız Koleji’nden mezun olan Korgül, sanatını işlevsel ve dekoratif tepsiler üzerinde uyguluyor. Korgül, geçtiğimiz hafta düzenlenen Bebek şenliği’nde bir stant açtı. Annesi Feryal Gürel’in ev yapımı reçelleri ve 85 yaşındaki anneannesi Leyla Gürel’in el işi örtüleriyle lavanta keselerini de satışa sunan Korgül’ün standını ziyaret edenler arasında ablası Hande Abut, eniştesi Gabi Abut, Nevbahar Koç ve Afet Karacan da vardı.

Blender siyaha boyandı

Absolut 100’ün, Nişantaşı’ndaki Beymen Blender mağazasının çatı katında verdiği partilere bir yenisi eklendi. Önceki akşam düzenlenen partide Absolut 100’ün keskin, maskülen ve güçlü imajını hissettirmek için tüm mekân siyaha boyandı. Davetliler, Bigshot ekibinin Absolut 100 ile gece için özel olarak hazırladığı zencefilli ve damla sakızlı kokteylleri tattı.
Partiye Ece Sükan, Ahu Yağtu, Ayşe Kucuroğlu, Ayşe Boyner, Derin Sarıyer, Göksel, Emel Kurhan, Rüzgar Çetin, Serkan Tan, Gülden Büyükuçak, Ayşen Saraçoğlu, Bennu Gerede, Berna Sağlam ve Fem Güçlütürk gibi moda ve cemiyet hayatından ünlü simalar katıldı.

Avusturya’dan Kanyon’a ödül

Ticari gayrimenkul alanının saygın ödüllerinden ICSC (International Council of Shopping Centers) Solal Pazarlama Ödülleri, Avusturya’nın başkenti Viyana’da sahiplerini buldu. Kanyon Alışveriş Merkezi de organizasyonun Halkla ılişkiler kategorisinde “Solal Silver 2009” ödülünü aldı. Kanyon bu ödüle, boş zamanları geçirmek için şehirde keyif noktası olarak konumlandırdığı halkla ilişkiler projesi “Kanyon Urban Reflections Weekend” ile hak kazandı. 1957 yılından bu yana, alışveriş merkezleri sektörünün nabzını tutan ICSC’nin 80’den fazla ülkede, yatırımcılar, pazarlama uzmanları, perakendeciler gibi 70 bini aşkın üyesi bulunuyor.

Yaşam gurmeleri İzmir'de

“Art 10 Fikir Atölyeleri” faaliyeti kapsamında, alanında uzman 10 isim, ızmir’in Gündoğdu Meydanı’nda söyleşiler düzenleyecek. Aylık ya da uzun dönem atölye çalışmaları olarak gerçekleştirilecek butik söyleşilerde, sinemadan edebiyata, tarihten ekonomiye, mitolojiden fotoğrafa kadar farklı kavramlar, dönemler ve meslekler ele alınacak. Organizasyona katılacak isimler arasında tarihçi Prof. Dr. ılber Ortaylı, akademisyen Prof. Dr. Oğuz Makal ve oyuncu Pelin Batu da yer alıyor.

Mimoza açıldı

Geçtiğimiz hafta Koşuyolu’nda Mimoza adlı yeni bir mekân açıldı. “Yeme, içme, çalışma yeri” sloganıyla hizmete giren mekânda 10 ve 18 kişilik iki ayrı toplantı ve eğitim salonu, Play Station ve Wii oynayabileceğiniz 8 kişilik eğlence odası, kesintisiz internet, faks, yazıcı kullanma imkanı ve bir de zengin mönüsüyle dikkat çeken restoran bulunuyor. Özel günler için mekânın bahçesinde davet ve kokteyl vermeniz de mümkün.

Bebek ziyareti

Geçtiğimiz sene evlenen reklamcı Enis Özkan ve ırem Özkan, 20 gün önce ilk bebeklerini kucaklarına aldı. Çiftin geçtiğimiz hafta evlenen yakın arkadaşları futbolcu Serkan Balcı ve eşi Berfin, balayından döner dönmez Yağız adı verilen minik bebeği görmeye gitti.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI