« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Demirören'in 4. Türkiye Kupası sevinci

Ziraat Türkiye Kupası'nı İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u penaltılarla yenerek 9. kez müzesine götüren Beşiktaş'ta, kulüp başkanı Yıldırım Demirören, 4. kez kupa şampiyonluğu yaşadı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Siyah-beyazlı kulübün başkanlığına ilk kez 30 Mayıs 2004 tarihinde yapılan olağanüstü kongrede seçilen Yıldırım Demirören, başkan sıfatıyla takımının 4. kez Türkiye Kupası'nı kaldırışını ise babası Erdoğan Demirören'in rahatsızlığı nedeniyle İstanbul'a dönmesi nedeniyle statta izleyemedi. Erdoğan Demirören'in, apandisitinden rahatsızlık geçirdiği öğrenildi.

Daha önceki 3 kupa sevincini 2006, 2007 ve 2009'da İzmir'deki finallerin ardından yaşayan Demirören, bu kez Kayseri'deki sevince İstanbul'dan ortak oldu.

EN KIDEMLİLER BOBO VE İBRAHİM TORAMAN

Beşiktaş'ta Bobo ile İbrahim Toraman, takımın en çok kupa gören oyuncuları oldu.

Siyah-beyazlı takımda Bobo ile sarı kart cezası nedeniyle finalde oynayamayan İbrahim Toraman, 4. kez Türkiye Kupası mutluluğu yaşadı.

Bu arada, sakatlığı nedeniyle kadroda yer alamayan oyuncular dahil, siyah-beyazlı takımın bu sezon kadrosunda bulunan oyunculardan Nobre 3, Nihat, Ernts, Rüştü, Aurelio, Hakan, Sivok, Ekrem de kariyerlerinde 2. kez bu sevinci tattı.

Daha önce Trabzonspor ve Fenerbahçe ile finalde mücadele eden Mehmet Aurelio, 2003 yılında Trabzonspor'da kaldırdığı Türkiye Kupası'na, bu kez Beşiktaş'ta ulaştı.

Öte yandan, Rüştü Reçber ise Fenerbahçe'de oynarken 1996, 2001, 2005 yıllarındaki finallerde üzülürken, 2009'da olduğu gibi bu sezon da Beşiktaş'ta kupayla sevindi.

Bunları da Beğenebilirsiniz